192.168.1.1 Sayfasına Giremiyorum Açılmıyor

Modem ayarları yapmak için kullanılmakta olan 192.168.1.1 IP adresi pek çok kişinin kullanmakta olduğu bir sistem olsa da “192.168.1.1 sayfasına giremiyorum açılmıyor” şikayetinde bulunan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Bu konu ile alakalı olarak çözüm önerileri ise aşağıda belirtilmiştir.

http://www.19216811.gen.tr/192-168-1-1-giris-problemleri

  1. İlk aşamada kullanmakta olduğunuz modemin markasına göre ara yüz ayarı yapılacak olan IP adresinin doğru olduğundan emin olun. Çünkü her modem için farklı farklı adreslerin varlığı söz konusu olmaktadır. Bu yüzden 192.168.1.2, 192.168.2.1, 192.168.2.254, 10.0.0.1, 10.0.0.2 ya da 10.0.0.3 adreslerine deneyerek yeniden giriş yapma işlemini denemenizi tavsiye ederiz.
  2. Eğer kullanmakta olduğunuz IP adresinin doğru olduğundan emin iseniz bu aşamada modeminizi kapatıp birkaç dakika bekleyip tekrar açmak bağlantı sağlamak için faydalı bir işlem olacaktır.
  3. Bir diğer çözüm olanağı ise sahip olduğunuz modeme reset atmaktır. Her bir modem markası için bu işlem farklılık göstereceğinden dolayı kendi cihazınıza yönelik olan işlemi tespit etmek önemli bir konu olmaktır.
  4. Modemi açıp kapatma ya da reset etme işlemi de bahsi geçen IP adresine bağlanma konusunda sonuç vermedi ise cihazınızın doğru bir şekilde kurulduğundan emin olun. Hatta internete bağlanmak istediğiniz cihaz modeme wifi ağı ile bağlı ise WLAN ayarlarını, kablolu olarak bağlı ise de LAN ayarlarını kontrol etmek bu konuda çözüm olabilecek uygulamalar arasında yer almaktadır.
  5. Tüm bu işlemlerden sonra yine bağlantı kuramadı iseniz bu aşamada kullanmakta olduğunuz tarayıcıyı kontrol etmek de önemli olmaktadır. Bu işlem için ise hali hazırda cihazınızda yüklü ve kullanılmakta olan tarayıcı programı yerine yeni bir program yükleyip denemek çözüm odaklı olacaktır.
  6. Mevcut olan sorun tarayıcıda da değil ise bu aşamada yapılacak şey modemimizi aldığımız zaman kutusundan çıkmakta olan kullanma kılavuzunu inceleyerek çözüm aramaktır. Muhtemelen bu uygulama sizi çözüme götürecektir.
  7. Eğer yine bağlantı kurma olanağı yakalayamadı iseniz size tavsiyemiz modemi aldığınız yetkili servis ile iletişime geçmenizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir