192.168.l.l ip Şifre Değiştirme

Modemimiz ile alakalı olan her türlü işlemi yapma olanağı sunan bu IP adresi üzerinden şifre işlemlerini gerçekleştirmek de mümkün olmaktadır. Bugünkü yazımızda ise 192.168.l.l şifre değiştirme işlemi ile alakalı bilgiler vereceğiz;

Vodafone Modem Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. İlk aşamada yapmamız gereken yukarıda belirtilmekte olan IP adresini cihazımızda yüklü olan tarayıcımızın adres çubuğu bölümüne yazmaktır.
  2. Bu işlemden sonra karşımıza yeni bir ekran çıkacaktır. Bu ekran üzerinden giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifre girmemiz gerekmektedir.
  3. Kullanıcı adı bölümüne admin yazıp şifre bölümünü boş bırakarak giriş yapma işlemini tamamlamamız mümkün olmaktadır.
  4. Açılacak olan yeni ekranda ise yönlendirici menüsü bölümü üzerinden yönlendirici ayarları kısmına gelmemiz gerekmektedir.
  5. Buradaki yönetici şifresi bölümünde eski şifre kısmına admin yeni şifreye ise kullanmak istediğimiz şifreyi girerek söz konusu olan işlemi tamamlayabiliriz.

Süper Online Modem Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Bu işlem için de ilk yapılması gereken tarayıcımızın adres çubuğuna 192.168.l.l IP adresini yazmaktır.
  2. Karşımıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfa üzerinden kullanıcı adımız ve sahip olduğumuz şifremiz talep edilmektedir. Kullanıcı adımız admin olmakla beraber şifremiz hali hazırda kullanmakta olduğumuzdur. Eğer hiç şifre belirleme ya da değiştirme işlemi yapmadı isek bu durumda Superonline yazarak giriş işlemini tamamlamak mümkün olmaktadır.
  3. Açılacak ekranda aygıt bilgisi bölümüne tıklamak sureti ile karşımıza çıkan ekran üzerindeki pek çok seçenek üzerinden kablosuz şifre bölümünü seçebilir ve söz konusu olan işlemi buradan tamamlayabilirsiniz. 

Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Yine söz konusu olan adres ile modem ara yüzü sayfasını açtıktan sonra hali hazırda kullanmakta olduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmamız gerekmektedir.
  2. Açılacak olan yeni ekran üzerinden üyelik bilgilerim bölümünü tıkladıktan sonra oradan da şifre değiştir kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu işlemden sonra yeni sayfa üzerinden söz konusu olan işlemi yapabilirsiniz.

Kaynak: https://www.19216811.name.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir