2015 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Engelli vatandaşlarımızın hayata devam edebilmeleri için yürürlüğe konan evde bakım parası uygulaması son hızı ile devam ediyor. Ancak, evde bakım parası engelli olan kişiye değil, ona bakan kişiye verilmektedir.

Evde bakım parası alabilmek için ise 3 şart gerekmektedir. İlki,engelli kişinin kişi başına düşen gelir miktarının asgari ücretin 2/3’ünden az olması gerekmektedir. İkincisi ise, engellinin heyet raporu hastanelerinden alacağı kurul raporunda ağır engelli bölümünde EVET yazan bir ibarenin bulunması gerekmektedir.

Son olarak, engelli olan kişinin başkasının yardımı olmadan hayatını devam ettiremeyeceğini ispatlayabilmesi gerekmektedir. Üstelik bakım parası alabilmek için engellinin sigortasının olup olmasının da önemi yoktur. Bunlara göre, Temmuz 2015 evde bakım maaşı yatan illerin listesi yayınlanmış olup, sizlerle paylaşacağız.

Evde bakım paraları yavaş yavaş hesaplara yatmaya başladı. Öyle ki; Temmuz evde bakım paraları yatan illerde açıklandı. O iller arasında,

Tokat,Antalya,Samsun,Bilecik,Zonguldak,Mersin,Malatya,Balıkesir,Çankırı,Kahramanmaraş,Giresun,Kırklareli,Afyon,Sivas,Denizli,Konya,Bursa,Trabzon,Kırşehir,Aydın,Eskişehir,Ankara,Osmaniye,Kocaeli,Erzurum,Diyarbakır,Uşak,Hatay,İzmir,İstanbul,Yozgat,Kayseri,Adana,Karabük,Mardin,Manisa,Rize,Şanlıurfa,Gaziantep,Kütahya ve Sakarya yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir