60 puanla memur alan yerler

KPSS 60 puanla memur alan yerler elbetteki var. Fakat bu yerler için, fazla aday başrusu olacağı için, diğer atam abekleyen adaylar arasında fark yaratmalısınız. Nasıl fark yaratabilirsiniz? Yüksek puanla mezun olmak, yabancı dil bilgisi (bu alanda da yine ÖSYM’nin yeterlilik sınavlarına girerek başarılı olabilirsiniz), gittiğiniz kurslar ve buralardan alacağınız sertifikalar da sizin diğer adaylar arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki, resmi atamalar en yüksek puan alanlardan başlanılarak yapılıyor. Diğer adaylardan daha düşük puan aldıysanız, ÖSYM tarafından yapılan atamaya dahil olmayan kurumlara başvurunuzu yapabilirsiniz.

KPSS 60 puanla nereye girebilirim diye sormak yerine, KPSS puanı ile personel alan yerler için araştırmanızı yapmalısınız. Böylelikle, ÖSYM’nin yerleştirme takvimini takip ederek, bu kurumun atama listelerinde yer alıp almayacağını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm kurumlar, atamalar ya da alımların yapılacağı dönemlerinde, kendi resmi internet sayfalarında konuya yönelik bilgilendirme yapıyorlar. Yerleştirmemeleri kaçırmamak için duyuruları takip etmelisiniz. Bu dönemde de diğer adaylar arasından sıyrılmak içinde, bu dönem zarfında kurslara giderek yetkinliğinizi arttırabilirsiniz.

Bilgisayar işletmeni arayışı ülkemizde son zamanlarda gelişen teknolojik şartlarla da beraber oldukça fazlalaşmıştır. Çünkü söz konusu bu işi yapacak olan kişiler spesifik olarak tek bir kuruma hitap etmemekte olup hemen hemen her kamu kuruluşu için gerekli olan eleman olma özelliği taşımaktadırlar. Bu sebeple de bilgisayar işletmenleri için atanma puanları son zamanlarda 53 puana kadar düşmüştür.

Tüm bu alanlar ile atanabilmek oldukça kolay olmakla beraber günümüz şartlarında anlatılmakta olan bölümlerden mezun olan kişilerin 60 puanla bile bir devlet kurumuna atanarak iş bulması mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir