Aile bütçesi nasıl yapılır 2017

Evimizin ortak geliri var, her zamanda bu geliri derleyip toparlayan sevgili eşim..  kendim hesap işinde maalesef beceriksizim. Genelde eşime göre daha bonkör ve eli açık bir insanım. Ama eşimi tanısanız cimri,pinti cebinde akrep var dersiniz..

Ama o işini bilen biri, benim gibi değil. Göründüğü gibi hiç değil. Eli çok açıktır ama yeri geldiğinde. Ben ay sonunu hiç düşünmem ama o yarın bile ne yiyeceğimizin ne alacağımızın neyin eksik neyin fazla olduğunu bilir. Evet inanmazsınız ama bu benim eşim. Yani bu bahsettiğim kişi bayan değil erkek.. kim derki erkek bunları yapar ama benim eşim yeri geldiğinde pazara gidip, oradan da marketlere uğrayıp piyasa araştırması yapan bir eş. Yeri geliyor en güzel yerde yemek yiyoruz yeri geliyor ekmek arası köfte.. ama hepsini planlı ve programlı yapıyoruz. Bana hiç birşeyi düşünmeye gerek kalmıyır.

O iyi biri. Ay sonunda bütün giderlerin hepsini yapan elimize kalanıda istediğimiz gibi harcamıza sebep olan insan. Ben bütçeden anlamam, ama eşim. Her günün hesabını yapan ay sonuna kadar en ince ayrıntısına kadar düşünen bir insan. Herkese böyle eşler nasip olur umarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir