Ailenizi Yok Etmeyin!

Çok rastlar oldum haberlerde cinnet geçirip ailesini öldüren insanlara. Nasıl bir şeydir cinnet geçirmek, ailesinin canına kast edecek noktaya gelmek? Ruhsal olarak çöküntüye uğrayan ve değerlerini kaybetmeye başlayan bir topluma dönüşür olduk. Daha fazla sinirlenip bu sinire hâkim olamayan bireyler yetişir oldu.

Canilikte son nokta kişinin ailesinin hayatına son vermesi. Bir şeyler de eksiklik var. Bir şeyleri noksan yapıyoruz. Değil aile bir insanın canına gasp etmek kabul edilecek bir şey değil. Yıllarca bize bakıp bizi büyüten ailelerimizi neden yok etmek isteriz?

Geçenlerde gördüm yine bir gazetede ailesine tuzak hazırlayıp bütün aileyi tüfekle öldüren genç bir adam. Psikolojik olarak sorunları ve borcu olduğu için ailesinden istediği parayı ailesi temin etmediğinden tüm aileyi öldürmüş. Sebep ne olursa olsun bir insanın canını almak Yaradan’a aittir. Birde pişman olmadığını söylüyor bu genç. Henüz yaptığının farkına varamadığı için mi pişman değil bilinmez. Kendi kendine kaldığında ben ne yaptım diyor mudur?

Anne baba ve kardeşlerin canını alanların dışında bir de kendi ailesini yok edenler var. Kendi çocuğunu öldürenler. Acı ve gerçek bunlar. Ülkemizde sıkça rastlıyoruz bu tip vakalara. Ailesinin canına gasp eden ve aklı başına geldiğinde kendisini de öldüren insanlar da var.

Aile bu hayatta bulunmayacak en değerli varlık. Aileye sahip çıkmak varken onları yok edip hayatta tek kalmak insanın kendine vereceği en büyük cezalardan biri bana göre. Nasıl yok edilebilir ki bir aile? Ne düşünülerek hesap yapılabilir bunun üstüne?

Ülkemde gelinen son nokta ailesini yok etmeye başlayan bireylerin yetişmesi. Bunun aslında yetişme ile de bir bağı yok ama kişinin ruh sağlığındaki bozukluk kişiyi bu hale getiriyor. Ailemizin olması için ikinci bir şansımız yok. Bu şans bize verilmişken bu şansa canilik yaparak hayatımızı karartmamalıyız.

Kendim düşünemiyorum ailemin olmadığını… Onca zorluğumda yanımda olan ailem ne olursam olayım yine beni yalnız bırakmayacağını biliyorum. Hayatta yalnız kalmamak için ailelerinize sahip çıkın onların hayatlarını bitirerek kendinize ömür boyu yakanıza yapışacak vicdan azabı vermeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir