Aski Borç Sorgulama

Aski kelime kökünün açılımı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresidir. Aski 1980 li yılların sonlarına doğru oluşturulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Ankara ilinin artan nüfusuna karşın tüm su ihtiyaçlarını karşılamıştır. Bunun yanı sıra tüm gelişmelere de ayak uydurmayı başarmış ve kartı sayaç sistemine de geçiş yapmayı başlamıştır. Kısaca tarihçesi hakkında bilgi aktardığımız Aski borç sorgulama işlemleri de oldukça basit.

Aski borç sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternette yer alan Aski resmi sitesine giderek borç sorgulamanızı yapabilirsiniz. Fakat borç sorgulamasını online yapmadan önce sisteme kayıt olmasınız gerekmektedir. Kayıt için sayaç numaranızı eksiksiz bilmeniz gerekiyor. Sonrasında tarafınıza kullanıcı adı ve şifresi aktarılacak bunun ile üyelik tamamlanıyor ve sitemden borç sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Kredi kartı ile borç ödemesi yapabilirsiniz. Online olarak borç sorgulamanın yanı sıra; abone değişikliği, kartlı sayaç kontör inceleme işlemlerini de ulaşabilirsiniz.

Aski borç sorgulama işlemini üst metinde söylediğimiz gibi gerçekleştirebilir isterseniz online ya da PTT gibi merkezlerden fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir