ATT- Acil Tıp Teknisyeni Kaç Para Alır

ATT yani Acil Tıp Teknisyenleri; kaza, hastalık ya da benzeri sağlık olaylarında ilk tıbbi müdahaleyi yapan kişilerdir. Makalemizde önce nasıl acil tıp teknisyeni olunur ardından da ATT- acil tıp teknisyenleri kaç para alınır bunu anlatacağınız.

ATT eğitimleri sağlık meslek liselerinde başlamak da ve 4 yıl eğitim almaktasınız. Lise bittikten sonra mesleğe direk geçiş yapabilirisiniz fakat hem maaşım artsın hem de kariyer hedefliyorum diyenlerdenseniz 2 yıllık ön lisans programına katılabilir ve 4 yıl lisans eğitimi alabilirsiniz.

ATT mezunları, 112 acil serviste, acil servislerde, özel hasta hanelerde, yoğun bakım alanlarında, devlet hasta hanelerinde çalışabilirler. ATT maaşı asgari ücretin 1,5 katı olarak belirlenmiştir. Başlangıçta özel sektörde 1.500 TL ile çalışabilir ardından 3 yıllık deneyimi kazandıktan sonra da maaşınız 2 bin TL ve üzerine taşınmaktadır.

Hedefleriniz arasında ATT- acil tıp teknisyeni olmak var ise belirttiğimiz eğitim tablosunu alabilirsiniz. Eğer ATT eğitimi de alıyorsanız mezun olunca ne kadar maaş alabilirim diyenlerdenseniz cevap yukarı da belirttiğimiz şekildedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir