Bank Asya’da Hesabı Olanlar Paralarını Hangi Bankadan Çekecek

15 Temmuz 2016…Bu günden itibaren ülkemizde hiç bir şey aynı kalmadı. Her ne kadar sadece şehir olarak İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri etkilemiş gibi gözükse de yapılan darbe girişimi aslında herkesin ve her şeyin üzerinde derin izler bıraktı. Bir çok insanın ekmek kapısı kapandı. Haklı yada haksız orasını bilinmez. O kapanan kapılardan biri de bankacılık sektöründe yerini almış olan “Bank Asya”idi. Bank Asya’nın kapanması ile o banka ile çalışan bireylerin,o bankada hesabı bulunanların hepsini bir telaş sardı. Bireyler hesaplarında bulunan tutarların derdine düştü haliyle. O kadar çok şey söylendi ki hesaplarda bulunan tutarların temini hakkında kesin ve net bir cevap almak için hala beklenmekte.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumu olan (BDDK) tarafından yapılan açıklama ile biraz rahat nefes alan bireyler mağduriyet yaşamayacaklarını öğrenince rahata kavuştu. Ancak  yapılan açıklamada henüz verilmiş belirli bir tairh bulunmamakla birlikte bireylerin Bank Asya’da hesaplarında bulunan tutarlara ne zaman kavuşacakları hala muamma. Bireylerin ilgili tutarları ne zaman ve hangi bankadan çekecek oldukları ile ilgili henüz net bir bilgi paylaşımı yapılmamaktadır. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu( TMSF) tarafından yapılan açıklamada Bank Asya’da parası bulunanların bir süre daha beklemeleri gerektiği bilgisi verilmiştir. Şu sıralar bankadan kaynak çıkışına neden olacak hiçbir ödemenin yapılması ve aşağıda belirtildiği şekilde kredi kartı/kredi/senet ödemesi dışında hiçbir ödemenin kabul edilmesi geçici bir süre için mümkün olmayacağı bilgisi paylaşılmış olup,ilgili Kredi kartı ve diğer her türlü kredi ödemelerinin bireyler aracılığı ile  Birleşik Fon Bankası A.Ş. Merkez Şubesi’nde bulunan ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. nin aşağıda belirtilen hesap numaralarına “ALICI : Asya Katılım Bankası A.Ş.” , açıklama kısmına “İsim , TCKN veya VKN, Cep No , Kredi Kartı No, Senet Numarası/Vadesi” alanları zorunlu doldurarak gönderebileceği bilgisi verilmiştir.

Bank Asya Hesabımda Para Var mı Sorgulama

Hesabında bulunan bakiyenin ne kadar olduğunu bilmeyenler için sms yolu ile 2792 numaralı telefona sms göndererek hesap bakiyesini öğrenebilmeleri sağlanmaktadır.  İlgili bilgilere göre Bank Asya’da vadeli mevduatta parası olanlara şu sıralar herhangi bir ödeme yapılmayacak olup,bu konu ile ilgili yeni bir kararın açıklanması beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir