Banka Puanı Sorgulama

Banka puanı sorgulama yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi banka notu tüketici için oldukça önemli bir nottur. Tüketicinin geçmişinde aldığı kredi kartı veya kredilerin borcunu zamanında ödeyip ödemediği, kalan borç miktarını, kullanılan kredi türünü, kredi öz geçmişinin uzunluğunu ve daha pek çok şeyi kapsayan bir nottur. Banka tüketicinin geçmişine bakarak ona not verir. Bu anlamda banka notu oldukça öenmlidir. Öyle ki; banka notunu yükseltmenin de yolları vardır. Eğer banka notunuzu yüksekltmek istiyorsanız yapmanız gereken ödemelerinizi aksatmadan zamanından yapmanızdır. Bu banka notunuz için en önemli kuraldır. Sonrasında, eğer yeni bir kredi kartı alacaksanız hemen alın. Bir bankaya başvuru yaptıktan sonra sonucunu almadan başka bir bankaya başvuruda bulunmayın. Çünkü, böyle bir durumda bankalar kredi kartı almak istediğinizi yani böyle bir arayış içinde olduğunuzu anlarlarsa banka notunuzu etkileyecektir. Banka puanı ile ilgili bilgiler verdikten sonra gelelim nasıl sorgulama yapacağınıza.

Banka puanı sorgulama işlemini oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Aslına bakarsanız daha önceleri bu sorgulama sadece bankalar tarafından yapılabiliyordu. Ancak, şuanda bankaların yanı sıra bu imkan vatandaşa da tanındı. Banka notu sorgulama yapmak için öncelikle Kredi Kayıt Bürosu’na kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra banka notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi banka ile çalışıyorsanız o bankanın internet bankacılığı ile de banka notunuzu öğrenebilirsiniz.

One comment on “Banka Puanı Sorgulama
  1. cengiz dedi ki:

    Acil para kredı kıredi kartı cekmem cıkarmamlazım dort aylık sıgortam var bankalarla hıc iş yapmadım bana acıl yardımcı olurmunz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir