Bayramda Kurban Kesim Yerleri

Kurban bayramı yaklaşıyor ve bayramda kurban kesecek olan kişiler kurban kesim yerleri ile ilgilli araştırma yapmaya başladılar. Artık yeni çevre düzenlemeleriyle herkes istediği yerde kurbanını kesemeyecek.

Önceleri apartman aralığında, parklarda, otoparklarda kurban kesimi yapılabiliyordu artık bu yasak. Ancak kendi bağ ve bahçesi olan burada kurbanını kesebilir ancak diğer kişiler kurbanını belediyenin belirlemiş olduğu yerlerde kesebilir. Bazı yerlerde kurban kesim çadırları kurulacak, burada çalışacak olan kasaplara tanıtım kartı verilecek, bazı yerlerde hem satış yapılacak hem de kurban kesimi gerçekleştirilecek.

Kurban kesim fiyatları hemen her ilde değişiklik gösterebilmektedir. Bayramda kurbanını kestirmek isteyen kişi kurban kesim yerlerine geldiğinde ödeme gerçekleştirecek yer ile ilgili , bunun karşılığnda kendisine makbuz verilecek.Bayramda kurban kesim yerlerinin dezenfekte edilmesiyle ilgili de belediyeler çalışma yapacak. Hijyen ve çevre koşullarına uygun kesim yapılması sağlanacak, bu koşullara uygun hareket etmeyenlere ciddi bir ceza uygulaması gerçekleştirilecek. Bayramda kurban kesim yerleri ile ilgili detaylı bilgileri belediyelerin internet sitelerinden edinmek mümkün. Ayrıca muhtarlıklardan da bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir