Borç Ödemek İçin Okunacak Dua

Borç ödemek için okunacak dua:

Eğer borcunuz varsa VAKİA suresini okuyun. Dağlar kadar da borcunuz olsa Vakia suresi hürmetine borçlarınızdan kurtulursunuz. Her gece yatsı namazından sonra Vakia suresini okuyan fakirlik görmez. Öyle ki; Vakia suresi zenginlik suresidir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in borcu olanlar için önerdiği dua:

“Allahümme faricelhemmi kaşifel ğammi mucibedda’vetik-muddarriin Rahmanüddinya vel ahira ve Rahimehuma ente turhimuni ferhamni bi Rahmetin tuğnini biha an rahmeti men sivaka.”

Yukarıdaki bu duayı sabah ve akşam olmak üzere sürekli okuyunuz.

Borç ödemek için okunacak dualar arasında en etkili olanı SALAT-I TEFRİCİYE duasıdır. Her kim Salat-ı Tefriciye duasını 4444 kez(ne eksik ne fazla) okursa Allah-ü Teala kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebep yaratır.

Borçtan kurtulma duası:

“La ilahe illallah-ül- halim-ül-kerim. Sübhanallahi Rabb-il-ars-il-azim. Elhamdülillahi Rabbil alemin. Eselüke mucibati rahmetike ve azaimi mağfiretike vel ganimete min külli birrin vesselamete min külli ismin la teda li zenben illa gafertehü vela hemmen illa ferectehü vela haceten leke fiha ridan illa kadayteha ya erhamerrahimin.”

Her kim 4 rekat hacet namazı kılar da ardından bu duayı okursa borçlarından kurtulur. Kılınacak olan Hacet namazı şu şekildedir:

4 rekat namaz kılın. Her rekatta sübhanekeden sonra 10 defa SÜBHANALLAHİ VELHAMDÜLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER de. Fatiha’dan sonra bir zammı sure okuyup ayakta iken 15 defa SÜBHANALLAHİ VELHAMDÜLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER deyin. Rükuya eğilince bunu 10 defa söyle. Sonra Rüku’dan kalktıktan sonra ayakta olduğun halde bunu 10 defa söylersin. Sonra secdeye var ve yine 10 defa söyle. Secdeden kalktıktan sonra otuduğunda da 10 defa oku. Tekrar secdeye vardığında yine 10 defa oku. Sonra ikinci rekata başla. Birinci rekatta olduğu gibi 4 rekatı da bu şekilde yap. Ve Allah’tan ne istiyorsan dile.

Daha fazla bilgi için–>http://kredisihesaplama.com/borc-ve-kredi-odeme-duasi.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir