Çine Vizesiz Seyahat

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Salı Grubu’ nun konuğu olarak NATO Ülkeleri Dışişleri Bakanlığı’ yla yaptığı toplantıda bir yıl içinde Çin’ e vizesiz seyahat edilebileceğinin müjdesini verdi.

Bakanlar bu zirve toplantısını kahvaltı eşliğinde samimi bir sohbet havasıyla sürdürdüler. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu vizesiz ülkelerin sayısını arttırmak için çalıştıklarını ve Çin’ e de vizesiz seyahat edilebileceğini ilk kez bu toplantıda açıkladı. Çin’ e vizesiz seyahat çalışması tamamlandığında Çin’ e giriş çıkış daha rahat ve sorunsuz olabilecek. Çin ile ticaret işlerimiz hızlanıp daha da gelişecek. Durum böyle olunca Türkiye’ den Çin’ e uçak seferleri de artacak.

Çin’ e gidiş ve gelişlerde vize kalktıktan sonra, iki ülke de birbirinden faydalanacaktır. Ticari ve turizm hacimleri genişleyecektir. Çin’ in kalabalık nufüsu bizim açımızdan çok iyi olacaktır. O yüzden bütün ülkeler onlarla ticaret yapmanın yollarını aramaktadırlar.

Vizenin kalkmasıyla, Çin’ e girişler rahat olacağından, bizim ülkemiz açısından bu olay çok iyi olacaktır. Belkide bu vizenin olmaması ticari açıdan ülkemiz adına çok büyük bir şans olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir