DESKİ Su Faturası Sorgulama

Devlet Su İşleri’ne bağlı il su işleri müdürlükleri, herkesin su faturasını hesaplayarak aylık olarak adreslere bildirmektedir. DESKİ başta olmak üzere İSKİ gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan su işletim noktalarının internet siteleri üzerinden borç sorgulama hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir.

Burada kişiler, geçmiş dönemlere ait borçlarını da öğrenebilmektedir. Borçların ödenmemesi durumunda yapılacak olan kesintiler ile ilgili bilgiler de bu sayfalardan öğrenebilir. Örneğin https://esube.iski.gov.tr/giris.aspx sitesi üzerinden giriş yapılabilmektedir.

Bunun yanında bulunulan illerin su işletme müdürlüklerinin internet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere internet üzerinden çok rahat bir şekilde ulaşılabilir. Borç sorgulamalarının yapılabilmesi için o haneye kayıt olunması gerekir. Muhtarlıklar üzerinden yapılan bu kayıtlarda, her birimin su adresi tanımlanır. Su faturaları da buna göre yenilenir. Üye girişi bölümü üzerinden bireysel abone ve kurumsal abone girişi yapılır. Tc kimlik numarasının ve şifrenin girilmesinin ardından hemen borç sorgulama yapılabilir. Güvenlik kodunun da eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması tamamen ücretsizdir. Bağlı olunan su müdürlükleri tarafından borçların güncellenmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir