Dosya Masrafı İadesi Sorgulama

Dosya masrafı iadesi sorgulama işlemlerini internetten kolaylıkla yapabilirsiniz. Ne işe yarayacağı hakkında sizi bilgilendiriyoruz

Dosya masrafı iadesi sorgulama ile;

1- Tüketici kredisi dosya masrafı iadesi,

2- Taşıt kredisi dosya masrafı iadesi,

3- Konut kredisi dosya masrafı iadesi,

sorgulama işlemlerini rahatlıkla yaparak kredi kullanımı sırasında kesilen masrafları e- devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyeti’ nin vermiş olduğu kararı öğrenmek için e- devlet üzerinden ” Dosya masrafı sonucu sorgulama” hizmetini kullanabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyeti’ nin karar verebilmesi için, gereken evraklarınızın hepsini teslim etmeniz gerekmektedir.

Hakem heyetleri genelde tüketiciyi haklı bulmasına rağmen, bazı bankalar kaybedeceklerini bile bile tüketiciyi bıktırmak için kararları mahkemeye götürmektedir. Burada önemli olan tüketicinin bıkkınlık göstermemesidir. Eninde sonunda bu masrafları geri ödemek zorunda kalmaktadırlar. Sizin yapacağınız dirayetli olarak durmaktır.

Şu an yalnızca Ziraat Bankası mahkeme ya da Tüketici Hakem Heyeti kararı olmadan bir dilekçe ile kendilerine başvuran müşterilerine bu dosya masraflarını iade etmektedir. Fakat diğer bankalarda böyle bir uygulama yoktur. Devletin yapacağı tek şey bir yasa çıkararak bu şekilde dosya masrafı kesilmiş tüketicilere mahkeme ve başvuru yapılmadan para iadesi yapılmasını sağlamaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir