Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Evlenmek isteyen Suriyeli kadınlar ülkesinde çıkan iç isyan sonucunda ülkemize göç eden mültecilerdir. Bu kadınlar çocukları ve aileleriyle birlikle yoksulluk ve hastalık içinde ülkelerinden topraklarını bırakmak zorunda kalmışlardır. Ülkemize gelen bu kadınlar devlet güvencesi altında bir miktar yardım sağlanmaktadır fakat her ne kadar yardım verilse de yeterli değildir. Çocukları ve aileleriyle gelen bu kadınlar dilencilik temizlikçilik yapmakta çocukları sokakta çalışmakta hayat mücadelesi vermektedirler.

Hayatlarını kazmak için ülkemizde çalışan Suriyeliler, yerleşmeye çalışan Suriyeli kadınlar onlarla evlenmek isteyen Türk Müslüman erkekleri kurtarıcı olarak görmektedirler.

Suriyeli Kadınlar ile Evlenme Şartlar Nelerdir?

http://www.suriyelikadinlar.com/ sitesinde açıklanan bu şartlara bir göz atalım: 

Suriyeli kadınlarla evlenmek isteyen kişiler onlarla evlenmek için ailelerine para vermektedir. Artık bu durum ticaret haline dönüşmeye başlamıştır. Suriyelilerin ülkemize ilk geldiğinde 10.000 TL karşılığında evlenmek için verilen bu kadınlar artık 2.000 TL 3.000 TL gibi rakamlarla evlendirilmek için verilmektedir. Bu durum Türkiye’de en fazla güneydoğu Anadolu bölgesinde görülmektedir.

Suriyeli kadınlar evlenmeyi kurtuluş olarak görmekte ülkemizdeki yüksek yaşam şartları onlara cazip gelmektedir. Bu yüzden yaşlı erkeklerle evlenerek fakirlikten kurtularak Türk vatandaşı olmaya çalışmaktadırlar. Bunu sadede Türk vatandaşı olmak için yapan Suriyeli kadınlarda vardır. Ülkelerinde savaş olduğu için geri dönmek istemiyor ve ülkemizde yüksek yaşam şartlarında yaşamak istedikleri için evlenmek istemektedirler.

Suriyeli Kadınlara Nasıl Davranılmalıdır?

İki ülke arasındaki en büyük bağın din bağı olması evliliklerin artmasındaki en önemli etkendir. Aynı dini ve dili paylaşan kişiler her zaman birbirlerine karşı daha ılımlı ve alışveriş içindedirler. Bu yüzden Suriyeli kadınlarla evlilikler her geçen gün daha da artacaktır. Suriyelilerde şunu bilmelidir ki başka hiç bir ülkeye bu kadar çabuk uyum sağlayamazlardı.

Kaynak: http://www.suriyelikadinlar.com/evlenmek-isteyen-suriyeli-kadinlar/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir