Facebook Hesabıma Giremiyorum Telefon Numarası İstiyor

“Facebook hesabıma giremiyorum telefon numarası istiyor”, günümüzün en sık karşılaşılan sosyal sorunları arasında yerini çoktan aldı. 

Akkıllı telefonların hayatımıza girmesi ile, tüm sosyal hesaplarımızı cep telefonlarımızdan takip eder olduk. Bu durumda, sosyal medya şirketleri tarafından farklı güvenlik sistemleri geliştirilmesini zorunlu kıldı. En çok karşılaşılan soru-sorun ise “Facebook hesabıma giremiyorum telefon numarası istiyor”. Bunun nedeni, Facebook hesabı açarken telefon numaranızı girmiş olamanız ya da hesap açılırken, sistemin size gönderdiği telefon rehberine erişme isteğini onaylayarak, cep telefonunuzla Facebook hesabınızı senkronize etmiş olmanız. Facebook hesabı açarken, mail adresinize ek olarak cep telefonu numaranızı da sisteme girdiyseniz, sistem gerçek kişi olduğunuzu teyit etmek için size onay kodu gönderecektir. İlk açılışta, onaylamayı yapmadan bir süre hesabı kullanabiliyorsunuz. Fakat bir süre sonra hesap sistemden kitleniyor ve siz onay verene kadaraçılmıyor. Facebook hesabınızı açarken, sadece mail yolu ile kayıt olmayı ya da onaylamayı seçerseniz, Facebook telefon numarası istemek için hesabınızı kilitlemeyecektir.

facebook hesabıma giremiyorum kimlik istiyor

Sosyal ağlarda, kişiler bilgilerinizi, hesap numaralarınızı, TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı paylaşmanız çok güvenilir bir işlem değil. Bilgilerin kimler tarafından kullanılacağını bilemezsiniz. Facebook hesabınıza giremiyorsanız, ve Facebook telefon numarası istiyor ise, bilgilerinizi paylaşmadan önce, “sıkça sorulan sorular” başlığını inceleyerek, makul bir çözüm üretebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir