Fındık Destekleme Parası Sorgulama

Karadeniz halkı için başlatılan Fındık destekleme parası, çiftçinin yüzünü güldürüyor. 2014 yılında Tarlası olan ve tarlanın dönüm başına 160 TL ödenen çiftçiler, fındık üretimlerine çok daha seri bir şekilde devam ediyorlar.

Fındık Destek Dönüm Parası Sorgulama 2015

2015 yılında ise bu ücretin 170 TL olacağı da söylemler arasında yer alıyor. Devletten aldıkları bu destek sayesinde üretimlerine ara vermeden devam eden çiftçiler, aldıkları bu parayı geri ödemeksizin hibe olarak alıyorlar. Karadeniz ekonomisine bük bir katkı sağlayan bu destek ile fındıklarının hasat zamanı gelmeden ihtiyaçlarını kolayca karşılayabiliyorlar.

 

Fındık Dönüm Paraları Ne Zaman Verilecek 2015

Fındık destek parası şimdiye dek 976 Milyona ulaştı. Her yıl çiftçiye verilen bu para sayesinde fındık üretimi hız kesmeden devam ediyor. Eğer siz de fındık destekleme parası alacaksanız, fındık destekleme parası sorgulama işlemi yaparak ne kadar destek alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

http://is-arayanlar.net/is-arayanlar/findik-destekleme-2014-ne-zaman-odenecek/

İnternet üzerinde pek çok sorgulama ekranı sayesinde tarlanız için ne kadar destek alacağınızı öğrenmeniz mümkün. Arazi miktarınızı ve hangi ürünü yetiştirdiğinizi (fındık) işaretleyerek devletten ne kadar alacağınızı görebilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra ekranın altında yeni bir bölüm açılacaktır. Bu bölümde 2014 yılında ödenen Devlet destekleri yer almaktadır. Bu desteklere bakarak tahmini ne kadar para alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir