Franchise Veren Firmalar 2017

Ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde çeşitli alanlarda faaliyet göstermekte olan firmaların büyük bir çoğunluğu markalaşmış isimlerini dünya çapında duyurmak adına Franchise vermektedir. Yani herhangi bir alanda faaliyet gösteren firma kendi markasına ait isim hakkını kullanmak adına belirli bir bedel karşılığında başka bir kişiye de vermektedir. Bu işleme ise Franchise işlemi adı verilmektedir. Konsept olarak aynı şekilde olmak durumunda kalan firmalara ait yalnızca isim hakkı bir bedel karşılığında satın alınmakta ancak işletmeye ait kurallar ve yönetmelikler olarak ana merkeze bağlı olarak hareket edilmesi koşulu ile kabul görülmektedir.

Yeni bir yıla hazırlandığımız şu günlerde firmalarda kendi isimlerini duyurmak ve faaliyetlerinin devamlılığını sağlayabilmek adına Franchise işlemlerini duyurmaya başlamışlardır. İnternet üzerinde yer almakta olan sitelere bakıldığında ilan siteleri arasında yerlerini almakta olan franchise  ilanları kapsamında sayfada bulunmakta olan başvuru formlarının doldurulması şeklinde yayılabilmekte olan başvurular doğrultusunda yapılan araştırmalar gereği uygun görülmekte olan bireylere belirli bir tutar karşılığında anlaşma sağlanarak ilgili firmaya ait bayilik verilebilmektedir.

Az Sermayeli Franchising  Firmaları

2017 yılı içerisinde bayilik verme kararlarını açıklayan bazı firmalar ise; Göksel tantuni, Erciyes börek, Breadli mutfak, Solentürk güneş enerji sistemleri, AXE Fatura ödeme merkezi, Tea&Pot çay, Helal ürünler satış firması, Sosyetik Köfte ekmek, Derya süt ürünleri, L’Occitane giyim mağazası, Tekin Acar kozmetik, Pideci, Kahve cafe restorant, Kahvemo, Oza Coffee House & Bistro, Pastanecim, Waffle Stop, Coffe Corner, Kahve Deryası, Sir Winston House,Kahve Turu,Cezve Coffee Food Point, Fitintime, Yörem Bal, Melodi Çikolata, Kahve dükkanı, Simit sarayı, Bursa kebap evi, Mado, İpekyol, Komagene, Karaca, Tavuk dünyası, Otantik Kumpir gibi firmalar yer almaktadır.

Bütün bu firmalara ait bayilik başvuruları internet ortamından form doludurlarak yapılabildiği gibi firmalara ait resmi internet sitelerine giriş yapılarak ulaşılan iletişim numaraları aracılığı ile de ilgili aramaların yapılması sonucunda öğrenilmekte olan koşullar ve şartlar neticesinde yapılabilmektedir. Takdir edersiniz ki tüm firmaların hizmet alanları ve özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarakta franchise şartları,koşulları,bedeli de tüm firmalarda biribirinden farklılık gösterecek bir özelliktir. Bu nedenle bireylerin bu bayiliklere başvuru aşamalarında öncelikli olarak ne üzerine faaliyet göstermek istediklerini iyi bir şekilde belirlemeleri ve bayilik şartlarını iyica araştırmaları gerekmektedir. Bu nedenle internet aracılığı ile arama motoruna 2017 farnchise veren firmalar diye yazıldığı takdirde listelenmekte olan firmaların özelliklerini şimdiden incelenebilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir