Hemşire ,att ve teknisyenlerin maaşları 2014

Ülkemizde sağlık personel açığı çok büyük. Bu nedenle pek çok sağlık meslek lisesi açılıyor. Hemşire, acil tıp teknisyeni ve teknisyen yetiştiren bu kurumlar yine de ihtiyacı tam olarak karşılayamıyor. Bu liselerden mezun olanlar hemen iş bulabiliyor. Liseden mezun olduktan sonra hem çalışıp hem de üniversiteye gidebilirsiniz. Lise 2 . sınıftan itibaren hastanede çalışma imkanı bulabilirsiniz. Sağlık personelinin yetersiz olmasına ve bu alanda ihtiyacın çok büyük olmasına karşın maaşlar tatmin edici noktaya hala gelememiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında hemşire, acil tıp teknisyenliği (att) ve teknisyenlerden özellikle lisansı olmayanlar ek göstergelerin düşük olması sebebiyle aylık ücretlerinin düşük olmasından dert yanmaktadır. Ayrıca çalıştıkları yıllara göre de derecelendirilen hemşire, att, ve teknisyenlerin ön lisans derecesi de gelirlerini etkilemektedir.

Zor çalışma şartları altında çalışan hemşire, att ve teknisyenlerin 2014 maaşları son derece düşük görüldü sağlık çalışanları tarafından. Bu konuda gereken maaş artışı için hemşireler, acil tıp teknisyenleri ve teknisyenlerin bağlı olduğu sendika yürüyüş yaptı. Sendika maaşların enflasyon oranının üzerinde olmasını talep etti.

yeni başlayan 2 yıllık maaşı 1900 4 yıllık başı 2200 olarak kafanızda bir fikir oluşturabilirsiniz bu ortalama bir rakamdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir