https //portal.kyk.gov.tr Doğrulama Sayfası Çıkış

https //portal.kyk.gov.tr Doğrulama Sayfası Çıkış

Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin internet hizmetlerinden her ana yararlanabilmesi için bu yurtlara Wifi alt yapısı kurulmuştur. Wifi alt yapı sistemine bağlanmak ve kablosuz olarak internet hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. https //portal.kyk.gov.tr sayfasından giriş yapılarak internete bağlanılabilmektedir.

İnternete bağlanabilmek için yurt müdürlüklerinden istenen internet saati kadar ücret ödenmek suretiyle kyk internet şifresi alınır. İnternet şifresinin alınması ile birlikte bu sayfaya her zaman güvenilir bir şekilde girebilmek için bir şifre belirlenir. Şifrelerin zor bilinen kombinasyonlardan belirlenmesi gerekir. Sisteme girdikten sonra bir doğrulama sayfası ortaya çıkar. Bu safya açıldıktan sonra öğrenciden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girilmesi istenir.

Kullanıcı adı her kullanıcı için TC kimlik numarası olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarasının sisteme giriş olarak kullanılması gerekir. Bütün KYK yurtlarında Kullanıcı adı sabittir. Bu isimlerin isteğe göre değiştirilmesi mümkün değildir. İnternete girileceği zaman bu sayfa üzerinden yeniden giriş yapılır. Çıkış yapmak isteyen kişilerin yeniden sayfayı kapatması gerekir. Aksi halde süreleri boşuna harcanabilir.

One comment on “https //portal.kyk.gov.tr Doğrulama Sayfası Çıkış
  1. Emine Gürdal dedi ki:

    Çıkış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir