İçerik Editörlüğü

İçerik editörlüğü, artık hayatımızın bir parçası olan internetin işçi grubu elemanlığıdır. Uzaktan bakıldığında kolay gözükse de, “bende yaparım”cıların bir türlü yapamadığı işler arasındadır.

İçerik editörlüğü nedir, kısaca bahsedelim isterseniz? Günümüz koşullarını dikkate aldığımızda, artık her firma, şahıs kendisine ait bir alan yaratıyor internet ortamında. Firma web siteleri, kişisel bloglar, tanıtım siteleri kısaca ne ararsanız bulabiliyorsunuz internet ortamında. İçerik editörlerine gelince, içerik editörleri tüm bu sitedeki yazıları yazanlar. Konuya dair açıklamalar, reklamlar, kurumsal web sitesi kordinasyonu, kampanyanlar, promosyonlar kısacası ne internet üzerinde görsel ya da yazı içerikli ne varsa iş tanımlarının içerisinde yer alıyor.

İçerik editörleri, belli bir çalışma saatine uymak zorunda kalmadıkları ve hatta işe gitmek zorunda bile olmadıkları için, bazen “sen de çalışıyor musun?” yaftalamalarına maruz kalırlar. Halbuki, bir iş yerine gidip, saatlerde bilgisayar oyunu oynayacak vakitleri yoktur içerik editörlerinin. Gün içerisinde 2000-3000 civarında kelimeyi bir araya getirerek, birbirinden bağımsız yüzlerce cümle kurmaları gerekir. Bunun içinse, harika bir kütüphaneye ve pes etmeyen bir hayal gücüne sahip olmaları gerekir. Evet içerik editörlerinin, istedikleri her saat müsait olma imkanları vardır, çoğu zaman telefona bile bakma gereksinimi duymazlar ama gün içerisinde yetiştirmeleri gereken onlarca yazı, içerik, görsel sunum bulunur ki, çoğu zaman geceler gündüzlere karışır. Sürekli okumaları, araştırmaları, güncel kalmaları gerekir, hatta bazı durumlarda inanmadıkları şeyleri “neden olmasın ki?” nidaları eşliğinde övmeye başlarlar. Velhasıl kelam içerik editörlüğü beyin işçiliğidir, zordur ve yazı yazmayı seven için bulunmaz iş nimetidir. Siz de kendinize, edebiyatınıza ve hayal gücünüze güveniyorsanız. içerik editörlüğü yapabilirsiniz. İçerik editörü arayan firma ya da kişilere internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

ANKARADA İÇERİK EDİTÖRÜ ARANMAKTADIR. HAKKINIZDA KISA BİR BİLGİ ile cvbilgileri@gmail.com  a başvurunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir