İmam Maaşları 2016

Namaz saatlerimize, dinimizin emirlerini, yasaklarını ve dine dair her şeyi eksiksiz veren imamların maaşları 2016 yılında ne kadar oldu ve nasıl imam olursunuz kısaca size makalemiz de aktaralım.

Öncelikle imam olabilmek için imam hatip lisesi okumanız yeterli olabilir. Liseden sonra kamu personeli seçme sınavına girerek imam olabilirsiniz. Bunun yanı sıra üniversite de İlahiyat Fakültesi okuyabilirsiniz. Fakülte okuduktan sonra KPSS’ ye girmeden direk atamanız yapılabilir.

Mesleğinizin gereği doğu da görev yapmanız da gerekmektedir. İmam maaşlarına gelmemiz gerekir ise henüz yeni yıl zamları yapılmadı. Günümüzde ise 2 bin TL’nin üzerinde maaş almaktadırlar. Maaşınız mesleğinizi yaptığınız böle kalabalıklarına göre değişim göstermektedir.  2016 yılında Ocak ayında maaşlara zam da yapılacaktır.

Eğer sizin de hedefleriniz arasında imam olmak var ise belirttiğimiz eğitim basamaklarından geçebilirsiniz ve İmam hatip lisesi okuyorsanız ya da fakülte okuyorsanız maaşım ne olacak diyorsanız makalemi size yol gösterici olmuştur. İmamların emeklilik aşamaları da memurlar ile aynıdır ve aynı yaşı pirimi doldurmaları gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir