İş Başvurusu Yapan İşsize Devletten 100 tl Hediye

Eğer işsizseniz iş başvurusu yapan işsize Devletten 100 TL hediye! İşsiz olan ve iş görüşmesine gidenlere 100 TL yol harçlığı verilecek. Eğer kişi gittiği iş görüşmesi sonucunda işe başlarsa bu yardım kesilmeyecek ve devam edecek.

İşkur aracılığı ile verilen bu hizmet ile sosyal yardım alıpta çalışmak isteyen işsizlere devletten 100 TL destek sağlanacak. Türkiye ekonomisine istihdam yaratmaya devam eden Devlet, işgücü sayısının artması için bu uygulamaya geçti.

Bildiğiniz gibi işkur şuana kadar milyonlarca kişiye iş imkanı sağladı. 2014 yılında yaklaşık olarak 1.4 Milyon yeni istihdam sağlayan İşkur, şimdi de işsizlere 100 TL desteği ile hizmetlerine devam ediyor.

Şu anda Devletten sosyal yardım alan ve çalışmak isteyen 1.7 Milyon kişi kayıt altına alındı. Bu kapsamda işsiz olupta iş görüşmesine gidenlere 50 ile 100 TL arasında yol parası verilecek. Üstelik kişi işe başlarsa bu yardım devam edecek.

İşe başlayan kişinin aile durumuna göre sosyal yardım kesinlikle kesilmeyecek. Sosyal yardım-istihdam bağlantısı her geçen güçlendiriliyor ve işsizlere sunulan pek çok hizmet sayesinde işe teşvik hedefleniyor.

Öyle ki; bu uygulamalar sayesinde şuana kadar milyonlarca kişi işe başladı. Eğer siz de sosyal yardım alıyorsanız ve işe başlamak istiyorsanız Devletin sunduğu bu imkandan yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir