İşkur Dilekçe Örneği Özürlü

İşkur dilekçe örneği hem özürlü işçilerin iş bulması için, hem de özürlü işçi çalıştırmak isteyen firmalar için aşağıda verildiği gibidir.

İlk önce işverenler için dilekçe örneğinden başlayalım. Hangi İşkura ili ve ilçesini yazarak verileceği ile başlanır. İşyerinin adresi, hangi kolda çalışıldığı, kaç kişinin çalıştığı, hangi kadro için nasıl bir eğitimli özürlü istendiğine dair bilgiler belirtilmelidir.

İşyerinde çalıştırılan eleman sayısı 50 kişiyi geçtikten sonra yasal olarak en az bir özürlü

çaliştırmak zorundasınızdır.

 

 

Türkiye İş Kurumu.    İlçe- İl

 

……….adresinde ………. İşkolunda faaliyet gösteren işyerimizde …….sonu itibarıyle ….. kişi çalışmaktadır. Çalıştırmak zorunda olduğumuz özürlü eleman için

……işinde çalışacak……… mezunu özellikle…… tecrübesi olan işçinin firmamıza gönderilmesini arz ederiz. Saygılarımızla

 

Bu dilekçeyle işkur gerekli özürlüyü firmaya temin etmektedir.

 

İşkura özürlü elemanı dilekçesi vermek isteyen kişi, dilekçesine sağlık kuruluşundan aldığı özür derecesini, eğitimini, nasıl bir işte çalışmak istediğini ekleyerek vermelidir.

 

 

Türkiye İş Kurumuna.      İlçe – İl

 

………………sağlık kuruluşundan aldığım özürlü raporum ektedir. ………… eğitimi aldım……………. iş kolunda çalışabilirim. Özürlü kontenjanından çalışabilmem için gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla.

 

 

Adres.                                              Kişi ad-soyadı

One comment on “İşkur Dilekçe Örneği Özürlü
  1. Nazım dedi ki:

    Merhaba tam aradığım konu fakat biz özürlü işçi bulduk.Bunun İşkura dilekçe ile bildirilmesi gerekiyormuş.Bu dilekçenin içeriğine ne yazacağımı bilmiyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir