İŞKUR İŞ ARAYAN KAYIT BELGESİ NASIL ALINIR

İşkur’dan iş arayanların kayıt belgesi alabilmesi için öncelikle işkur’a üye olması gerekmektedir. İşkur’a üye olabilmek içinde ya ilçelerde bulunan iş kur ofislerine giderek yüz yüze, ya da sanal ortamdan www  İşkur  gov .tr sitesine girerek form doldurulmalıdır.

İşkura üye olunduktan sonra, işkur kayıt belgesi oluşturulur. İş arayan kayıt belgesi ofislerden de, internetten de doldurulabilir.

İşkur iş arayanlar kayıt belgesini doldururken kişinin beyanları geçerlidir. İş arayanlar belgesini doldururken aldığınız iş eğitimi, sertifikalar, uzmanlık alanınız gibi teknik konulara açıklık getirmeniz sizin için önemlidir.

İş arayan kayıt belgesine gerekli bütün iş bilgilerinizi yazarsanız, sizin için en uygun işi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. İşkurda ki iş arayan kayıt belgenizdeki beyanlarınız sizi bağladığından, işkur bu bilgilerden sorumlu tutulamaz. İşkurun iş arayanlardaki belgeniz sayesinde, işverenler size ulaşabilir.

İşkura üye olduğunuz içinde istediğiniz zaman siteye girerek işçi arayan işverenler adresine ulaşabilirsiniz. İşkur; Türkiye Cumhuriyetinin işverenlerle, işçilerini karşılaştıran, birbirlerinden iş paydasında faydalanmalarını sağlayan bir kurumudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir