İŞKUR İş Başı Eğitim Programı

İş kur tarafından işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak yürütülen ve planlanan aktif iş gücü programlarına İş kur iş başı eğitim programı denmektedir.

İş kurun iş başı eğitim programında ki temel amacı; mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilerin belirlenmesi ve bunlara mesleki yeterlilik kazanmak olarak belirlenmiştir. Bu program sayesinde işverenler de iş tecrübesi olan kişiler ile çalışıyorlar. Hem iş arayan hem de işverenler için eşsiz bir program iş başı eğitim programı. 4857 sayılı İş Kanunu veya 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a. maddesine tabi olarak en az iki sigortalı çalışanı bulunan tüm işverenler programdan faydalanabilir. 15 yaşını doldurmak,  iş kura kayıtlı olanlar, işsiz olan ön lisans dâhil üniversite öğrencisi olanlar da programa katılma hakkına sahiptirler.

       İşkur iş başı eğitim programına sizde başvuru yaparak katılabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Programın katılıcılara olan tüm faydalarını da atlamayın. Tüm aklınıza takılan sorular ve katılımcı olmak için İş kur ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir