İstanbul’ da Hangi Konut Projeleri var? Hangi Konut Projesini Tercih Etmeliyim?

Ev almak isteyen kişilerin artık büyük şehirlerde tercih ettikleri toplu konut projeleri, her geçen gün farklı alanlara kurularak yayılma yoluna gidiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’ de her geçen gün farklı bir toplu konut projesi baş gösteriyor. Kişiler yerleşmek istedikleri alana göre toplu konut projelerini araştırıyor ve kendileri için en uygun olduğunu düşündükleri toplu konut projesini seçerek buradan ev almak için gereken hazırlıkları yapmaya başlıyor. Toplu konut fiyatları normal şartlar altında bir daireden çok daha pahalıyken, yerleşim yerine göre fiyatlar da değişiklik gösterebiliyor. Birçok avantaj sunan toplu konutlar kimi vatandaşlar tarafından çok sevilirken kimi vatandaşlar tarafından da hiç sevilmiyor.

İstanbul bir sanayi bölgesi olduğundan bölgede yerleşim de çok fazladır. Çarpık kentleşmeyi önlemek amacıyla planlanan toplu konutlar komşuluk ilişkilerinin de gelişmesinde büyük katkıda bulunmaktadır. Günümüzde bir mahallenin alabileceği hane sayısının neredeyse 50 katına kadar daha büyük toplu konutlar inşa edilebilmektedir. Elbette ki bunun en büyük sebepleri arasında yükselen eler bulunmaktadır. Birçok toplu konut, 20 daireden daha büyük bloklardan oluşmaktadır. Bu sebepten ötürü yüksek katta yaşamak isteyen kişilerin de en sevdiği projeler arasında toplu konut projeleri yer almaktadır.

Atakent Evleri: Batıkent bölgesinde yer alan evler, bölgede ikamet eden halk tarafından oldukça beğeniliyor. Evler satışa konulduktan kısa bir süre içerisinde satılmış oluyor. Sitenin birçok avantajlı özelliği ve sosyal alanı mevcut. Doyasıya vakit geçirebileceğiniz hayvan çiftliği dahi sitenin içerisinde yer alıyor. 45 bin metrekarelik alan düşünülerek mimariye geçirilmiş olan proje, son derece ilgi görmesiyle biliniyor. Sitede meyve bahçeleri bulunması da en sevilen özellikleri arasında yer alıyor.

Beyaz Kuleler: Bloklar halinde inşa edilen konutlar, yemyeşil bir alan içerisinde bulunması sebebiyle büyük rağbet görüyor.  Havuzlardan kamelyalara kadar birçok yapı sitenin içerisinde yer alıyor.

Trendpark: Son derece sessiz ve sakin bir hayat sürmek isteyen kişilerin tercih ettiği projeler arasında bulunan Trendpark’ da hem şehrin merkezinde olup hem de bu kadar sakin bir hayat yaşamak isteyen kişiler için inanılmaz bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Vadi yaka: Vadi yaka projesi İstanbul’ un Başakşehir ilçesinde yer alıyor. Oldukça geniş bir alanda inşa edilmiş olan konutlar pek çok kişinin ikamet etmesi için alan sağlıyor. 300 milyon değerindeki yatırım değeriyle son derece aktif olarak kullanılması dikkat çekiyor.

Mavera City: 5 yıldızlı otel formatında inşa edilmiş olan konutlar lüksün bir simgesi olarak dikkat çekiyor. Son derece dikkat eken dizaynıyla lüksü yaşamak isteyen kişiler için son derece iyi bir tercih olarak kabul edilebilecek Mavera, birçok kişi tarafından talep alıyor.

Kent Kağıthane: Son zamanlarda Kağıthane’ ye yapılmış olan yatırımlarla büyük dikkat çeken toplu konutlardan dikkat çekici olanlarından bir tanesi de Kent Kağıthane olarak dikkat çekiyor. Birçok bölgeye kısa bir sürede ulaşmak isteyen kişilerin tercih ettiği bölgelerden birisi olan Kent Kağıthane, yeşil alanlarıyla da son derece büyük bir dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir