Kasım Ayı Memur Alımları

Kasım ayı memur alımları pek çok kurum tarafından başladı. 2014 Kasım ayı KPSS yerleştirme takvimi açıklandı. Başvurular 17 Kasım – 26 Kasım arasında gerçekleştirilecek.

Kasım ayı memur alımı için, adaylar yerleştirme başvuruları için, ÖSYM’ nin resmi internet sitesine giriş yapacaklar. Alım yapılacak memurluklarda geçerli KPSS puanlarına öncelik tanınacak. Yerleştirmeler ÖSYM tarafından gerçekleştirelecek. ÖSYM aracılığı ile yapılan yerleştirmelerde, herhangi bir torpil geçerli olmuyor. Yerleştirmeler tamamen sizin aldığınız puanlar üzerinden, yetkinliğinize göre gerçekleşiyor. Başvuru yapan adaylar böylelikle aynı koşullar içerisinde gerçekleştiriliyor. KPSS puanı ile torpilsiz gerçekleştirilen Kasım ayı memur alımı yerleştirmeleri iki ayrı statüte yapılıyor. Merkezi yerleştirme ve kurumsal alımlar olmak üzere ikiye ayrılan alımlar, adaylar içinde büyük avantaj sağlıyor. Bunun nedeni ise iki dalda da aynı puanla başvuru yapılabilcek olmasından kaynaklı.

Kasım ayı memur alımı yapan kurumları takip ederek, başvuru yapmak istediğiniz kurumun ilanlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Kurumlar, resmi internet sitelerinin duyurular bölümünde, alım yapılacak pozisyonları açıklıyor. Buna ek olarak ÖSYM’nin resmi internet sayfasında yer alan yerleştirme takvimini takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir