KOSGEB Girişimcilik Eğitimi MÜlakatları

KOSGEB girişimcilik eğitimi mülakatlarına başvuru yapmak için, öncelikle kurumum sunduğu girişimci kurslarına kayıt yaptırmış olmanız gerekmekte. Kursların bitiminde, giRişimci desteğini alabilmeniz için bir kaç noktaya dikkat etmelisiniz.

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli kurslar için hibe desteği sağlıyor. Açacağınız işletmeye, bay ya da bayan oluşunuza göre hibe edilecek meblağ ile ilgili deĞİşimler olabiliyor. . Siz, iyi bir girişimci olduğunuzu ispatlayamazsanız, hibe desteği alamazsınız. KOSGEB girişimcilik eğitimi mülakatında başarılı olmak için sözylememeniz gerek üç temel konu var.

  1. Asla sıfır sermayeniz olduğunu söylemeyin (destek alamazsınız)
  2. İş yerini ilerleyen dönemlerde açmayı düşündüğünü söylemeyin (destek alamazsınız)
  3. Muallakta kaldığınızı belirtmeyiniz (ne açacağımı bilmiyorum, çevremdeki insanlara da danışacağım, sizce ne açmalıyım vb.), açacağınız iş yeri içeriği ile ilgili net olmalısınız (emlak ofisi açacağım gibi…).

Yukarıda belirtilen, 3 başlıkta topladığımız hususlara dikkat ederseniz ve sağlam bir iş planıyla başvurunuzu tamamlarsanız, KOSGEB girişimcilik eğitimi mülakatı için endişe etmenize gerek yok. Bir noktayı daha belirtmek gerekir ki, KOSGEB her iş alanında hibe desteği sağlamIyor. İş yeri açmayı planladığınız sektörün, onaylı olup olmadığını araştırmadan başvurunuzu gerçekleştirmeyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir