Kredi Almak İçin Gereken Şartlar

Paraya sıkıştıysanız ve acil nakit ihtiyacınız var, çevrenizden borç para istemekte güçlük çekiyorsanız, bankalara kredi başvuruları yapabilirsiniz. Kredi almak için gereken şartlar ise hemen hemen her banka için aynı oluyor.

Kredi almak için gereken şartlar arasında ilk zorunluluk sigortalı bir işte en az 3 ay çalışıyor olmanız. Bu bazı bankalarda (özellikle devlet bankalarında) 6 aya kadar çıkıyor. Teminat gösterebileceğiniz herhangi bir mülkünüz yoksa, sigartalı bir işiniz yoksa, bankadan kredi almanız neredeyse imkansız. Tabi bu, çekeceğiniz banka kredisinin içeriğine göre değişiklik gösterebiliyor.

Örneğin ihtiyaç kredisi talep ettiğinizde, yukarıda bahsettiğimiz koşulları sağlasanız bile bazen krediniz onaylanmıyor. Bu da çalıştığınız sektöre, bankalarla olan geçmişe, çekeceğiniz miktara, kefil gösterip, gösteremeyeceğinize göre kouşulları doğuruyor. Bunun dışında, taşınmaz mülk kredisi çekmek isterseniz (ev, araba, arazi alımı gibi), kredinizin onaylanma yüzdesi biraz daha artıyor. Bunun nedeni ise, borcunuz bitene kadar, aldığınız mülk, bankaya ipotekli kalıyor.

Kredi almak için gereken şartlar için diğer durumlar ise bankalarla olan geçmişiniz. Yakın dönemde kötü bir geçmişiniz varsa, kredi almanız çok zor. Kredi almak içingereken şartlar için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, bankalara bşreysel başvurular gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir