KREDİ KARTI NASIL İPTAL EDİLİR?

Hemen hemen her bireyin cüzdanında bulunan nakit ihtiyaçlarımızı anında karşılayan, vitrinleri süsleyen her şeye bir anda ulaşmamızı sağlayan, en güzel yerlerde tatil yapmamıza olanak sunan bol limitli kredi kartları… Borç ödemekten sıkılan ve kartlarını kapatmaya karar veren bireylerin karşısına çıkan bir süreç ve bazı zorluklar var. Bu konuyu biraz ele alalım.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu güzel olanaklardan kredi kartı ekstremize baktığımızda  yaşadığımız sıkıntılar sonucunda vazgeçmeye karar veriyoruz. Ancak karar vermekle bitmiyor. Kartınızı iptal etmek için kartınızı aldığınız banka temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

 

Kredi Kartımı Kapatmak İstiyorum Nasıl Kapatabilirim?

Telefon bankacılığı bunun için en kısa yol. Kredi kartımı kapatmak istiyorum diyerek aradığınız banka temsilcisi sizden sebebini öğrenmek isteyecektir. Sebep ne olursa olsun kartınızı iptal etmemeniz için bir süre size dil dökecektir. Bazı teklifleri de olabilir. Mesela harcamanız için puan teklif edilebilir , kart limitini düşürmeyi teklif edebilir vs. Bütün bunlardan sonra kararlı olduğunuzu bildirirseniz muhtemelen aldığınız ilk cevap kredi kartınızın içerisindeki tüm borcu ödemek durumunda olduğunuzdur. Aslında bu banka açısından baktığımızda gayet normal bir durum.

 

Kredi Kartımı İptal Etmek İstiyorum

Sonuçta sizinle tüm iletişimi kestiklerinde borçlu kalmanızı istemeyeceklerdir. Bu durumda ya kredi kartınızın borcunu sıfırlamanız ya da borç transferi yöntemi ile ödemelerinizi tek bir kredi altında birleştirmeniz gerekecektir. Borç transferi işleminin detayını öğrenmek istiyorsanız bu konuda da detaylı bilgiyi banka temsilcisinden isteyebilirsiniz. Bu işlemleri de yaptıktan sonra kredi kartınızın 7 gün içerisinde iptal edileceği bilgisi alırsınız. Kredi kartınızı mutlaka imha etmeniz gerekmektedir. Ancak iptal işlemini mutlaka şubeye gidip teyit etmenizde fayda olacaktır.

Kredi kartsız da olsa mutlu alışveriş dileğiyle J

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir