Kredi Notum Düşük Kredi Kartı Alabilirmiyim

Öncelikle bu soruna kredi notum neden düştü diyerek bir çözüm üretmeye çalışmalıyız. Yoksa daha sonra sadece kredi kartı değil bir çok işlemde karşınıza problem olarak çıkacaktır.

http://www.kredivar.net/kredi-notum-neden-dustu.html

Bildiğiniz üzere kredi notu tüketici için kesinlikle çok önemlidir. Tüketicinin geçmişten bugüne kadar yaptığı bütün ödemelerin tutulduğu bir sistem olarak adlandırılan Findex, bankadan aldığı bilgiler doğrultusunda tüketiciye not vermektedir. Öyle ki; tüketicinin bankanın imkanlarından yararlanabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Eğer sizin de kredi notunuz düşükse ve kredi notum düşük kredi kartı alabilir miyim diyorsanız doğru yerdesiniz.

Malumunuz bankalar tüketiciye kredi kartı verirken temkinli davranırlar. Çünkü banka önce kendini güvence altına almak ister. Eğer tüketicinin kredi notu düşükse ona kredi kartı vermek istemez. Çünkü, o kişi geçmişteki borçlarını ödemediği için kredi notu düşmüştür ve bundan sonraki borçlarını ödeyeceğinin de garantisi yoktur. Bu yüzden banka kredi notu düşük olanlara çok fazla güvenmez ve alışveriş yapmak istemez. Ancak, eğer tüketicinin kredi kartına ihtiyacı varsa ve kredi kartı başvurusu yapmışsa, kişiye bloke teminatlı kredi kartı kullandırarak ihtiyacını karşılar. Aslında bu sistem daha yeni çalışmaya başladı. Sistem ise şöyle işliyor. Tüketici istediği kredi kartı limiti kadar parayı bankaya yatıracak ve banka tüketiciye yatırdığı kadar limitte kredi kartı verecek. Böylece tüketici bankanın yeniden güvenini kazanacak. Fakat bu yöntemi her bankanın uygulayıp uygulamadığından emin değiliz. Kredi kartı almak istediğiniz bankaya giderek böyle bir sistemler çalışıp çalışmadıklarını sorarsanız yanıtını zaten alırsınız. Eğer bu sistemle çalışan bir banka bulamazsanız o zaman borçlarınızı kapatarak yeniden kart başvurusu yapmayı deneyin. Çünkü banka kredi notu düşük olanlara kredi kartı vermeye çokta olumlu bakmıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir