Kuveyt Türk Personel Alımları 2017

Ülkemizde çalışmak için en çok tercih edilen yerler arasında bankalar bulunmakla beraber bu duruma paralel olarak gelişmekte olan bankacılık sektörü de her geçen gün daha fazla personel istihdam etme eğiliminde olmaktadır. Bu bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk Bankası 2017 yılı personel alım ilanı vererek daha yeni yıla girmeden personel alım ilanı veren bankalar arasına girmiştir. Söz konusu olan bu banka katılım bankacılığı konusunda en önde gelen kuruluşlar arasında yer almakta olup her geçen gün daha fazla personele ihtiyaç duymaktadır.

Bahsi geçen bu ihtiyaç doğrultusunda 2017 yılında alacakları elemanlara yönelik olarak ilan veren bankanın istihdam edecekleri personellerde aradıkları özellikler ve ilanın detayları aşağıda belirtiği gibidir:

  1. Belli başlı bölümlerde istihdam edilmek üzere 200 adet personel alımı gerçekleşecektir.
  2. Söz konusu olan bu personellerin örgün eğitim süreci dahilinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden, işletme mühendisliği bölümünden, endüstri mühendisliği bölümünden, bilgisayar mühendisliği bölümünden, istatistik bölümünden ve yönetim bilişim sistemleri bölümünden mezun olmaları gerekmektedir.
  3. Adı geçen banka belirtildiği üzere hali hazırda bir katılım bankası olduğu için bu bankada çalışmak isteyen kişilerin faizsiz bankacılık konusunda istekli olması gerekmektedir.
  4. Başvuru yapacak olan erkek adayların askerliğini yapmış olmaları ya da en az iki yıl süre tecil ettirmiş olmaları gerekmektedir.
  5. İşe başvuru yapan kişiler arasından seçilecek olanlar; müşteri odaklı, başarı odaklı, takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri yüksek, planlama kabiliyeti bulunan, organizasyon konusunda yetenekli, analitik düşünme konusunda beceri sahibi olan ve buna bağlı olarak problem çözme konusunda başarı gösterebilecek nitelikte, proje oluşturma, geliştirme ve uygulama konusunda yetenekli, ekip çalışmalarında başarı sağlayabilecek kapasitede, tüm çalışmalarını müşteri odaklı yürütebilecek, ikna kabiliyeti yüksek olan ve özgüven sahibi olan kişilerdir.
  6. Adaylar tecrübeli ya da tecrübesiz
  7. Eğitim seviyesi olarak en az lisans mezunu olmak gerekmektedir.
  8. Eleman alınacak departmanlar ise; mühendislikler, finans ekonomi ve bankacılık hizmetleri ve yatırım danışmanlığı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir