KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI 2016-2017

Yepyeni heyecanlar yaşayarak hayatlarının dönüm noktasını belirleyecek olan Üniversite sınavına giren gençlerin sınav sonuçlarının açıklanması neticesinde sınavı kazananlar ve aileleri nerede kalacaklar,nasıl okutacağım,nereden burs olanağı sağlayabilirim gibi sorularına cevap aramaktadırlar.  Bu alanda köklü bir geçmişe sahip olan Kredi ve Yurtlar kurumunca bütün olanaklar sağlanmaktadır. Okurken maddi anlamda zorluk çekebilecek olan kişilerin bütçesine yardımcı olamak amacı ile kurum tarafından sağlanmakta olan burs olanağı sayesinde maddi olanak sağlanılmaktadır.

Sınavı kazandıktan sonra ihtiyaç sahiplerine herhangi bir geri ödeme karşılığı beklenmeden verilmekte olan maddi olanağa internet ortamından http://kyknet.gsb.gov.tr/ sitesinden başvuruda bulunmakta olan öğrenciler yine aynı siteden yaklaşık olarak başvurudan bir hafta sonrasında başvuru sonucunu öğrenebilme imkanına sahip olabilmektedir. Burs başvurularında öncelikli olarak şehit çocuklarına yada kardeşlerine,sağlık raporu ile %40 engelli olduğu belirtilmekte olan öğrencilere,anne ve babası vefat etmiş bulunan kişilere,yetiştirme yurtlarında büyümekte olan öğrencilere burs verme olanaklarında öncelik hakkı tanınmaktadır. Bu kişiler başvuru aşamasında özel durumlarını internet sitesi üzerinden dolduracakları başvuru formunda belirterek başvuru yapmaları gerekmektedir.

2016-2017 öğretim yılında 2 ekim 2016 tarihinden 11 ekim 2016 tarihine kadar yapılmakta olan kredi ve yurtlar kuruma ait burs başvuru sonuçları internet sitesi üzerinden öğrenciye ait e-devlet şifresi girişi yapılarak öğrenilebilmektedir. Bursu onaylanmış olan öğrenciler Türkiye Ziraat Bankası tarafından düzenlenmiş isimlerine düzenlenmiş bulunan debit kartlarını teslim alarak Ziraat bankalarına bağlı Atm’lerden TC numaralarının son haneli numaralarına göre her yanın 6 ila 10.günleri arasında yapılacak olan ödemelerini rahatlıkla çekebilmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir