KYK Geri Ödeme Sorgulama

KYK geri ödeme sorgulaması ister internetten ister direk başvuru yaparak KYK bürolarından da öğrenilir.

Maddi durumu yeterli olmayan bazı üniversite öğrencileri eğitimini tamamlayabilmek için KYK Kredisi almaktadır. Öğrenim süresi boyunca düzenli olarak aldıkları bu parayı eğitim bitip, iş yaşamına başlayınca geri ödeme durumunda kalırlar. Bu ödeme planında kendileri düzenleme yapabilirler. KYK geri ödeme sorgulaması yaparak ödeme şeklini ve aylık ödeme tutarını sorgulayabilirler.

KYK geri ödeme sorgulaması, eyurtkur.kyk.gov.tr internet adresinden e-hizmetler sayfası açılarak gerekli bilgiler girilerek yapılabilir.

KYK Geri Ödeme Öğrenme

Ayrıca E-Devlet web sayfasını açarak, buradan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü başlığı altındaki KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama ya da KYK Katkı Kredisi Sorgulama başlıklarını tıklayıp bu sorgulama yapılabilir. Bu hizmet tamamen ücretsiz olup, sadece E-Devlet üyeliği gerektirir.

Kolaylık olarak bu sorgulama işlemini internetten öğrenmek isteyenlerin bilgi olarak TC. Kimlik no su, E-Devlet şifresi, mobil imza ya da elektronik imza gibi bilgilerden birini sisteme yazarak giriş yapması istenmektedir.

KYK borç ödemeleriniz için en başından size bir ödeme planı gönderecektir. Eğer bu plan tarafınıza ulaşmadı ise ödeme planı ve borç miktarınızı öğrenmek için kyk.gov.tr internet adresindeki ” Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Borç Sorgulama ” butonunu tıklayarak sorgulama yapabilir, ya da 363 87 70 nolu telefonu arayarak Kredi Dairesi Başkanlığı Bilgilendirme Servisi’nden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sorgulamayı internet aracılılığıyla öğrenmeyi tercih ederseniz KYK borç sorgulama adresine girip T.C kimlik numaranızı yazarak, güvenlik kodunu doğru bir şeklide yazıp onayladıktan sonra borcunuzun ayrıntılarına çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Bu sorgulama ile almış olduğunuz KYK öğrenim kredisinin dönem dönem ödemelerini gösteren toplamdaki borcunuzu ve ödeme planını tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

KYK geri ödeme borçlarınızı Ziraat Bankası şubelerine yapabilirsiniz.

Portal KYK

One comment on “KYK Geri Ödeme Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir