KYK Kredi Başvurusu

Kyk kredileri ile öğrenci taleplerinde destek olunmalı. Üniversite öğrencilerinin öğrenim hayatı boyunca eğitim ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilen krediler hayat kurtarabiliyor. Öğrenim döneminde kullanılan harç ve krediler eğitim dönemi bittikten sonra 4 yıl içinde ödenmesi gerekiyor. Kredi alabilmek ilk yıl için kolay ancak diğer senelerde almaya devam etmek için derslerin ortalamalarının iyi olması gerekiyor.

Kredi Yurtlar Kurumu KYK kredi başvuruları 2014-2015 dönemi için başlamıştır. Kredi başvuruları kredi yurtlar kurumu kyk nın web sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurular eylül sonuna kadar yapılabilecektir. Kredi için öncelik koşulları: Şehit ve gazi çocuğu olmak, %40 üzeri özrü olan öğrenciler, lise eğitimini yetiştirme yurdunda gerçekleştirenler, darüşşafaka lisesinden mezun olanlar,  terörle mücadele kapsamında köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölen kişilerin çocukları, milli sporcular. Bu kişiler internet adresinde yer alan kurumlardan gerekli belgeleri alarak başvurularını yapabilirler. KYK dan ilk defa kredi başvurusunda öğrenciler öncelik şartı taşımasalar dahi başvuru başarabileceklerdir. Bunun için gerekli koşullar, yüksek öğrenim belgesi, ikametgah, nüfus cüzdan sureti, geliri olmadığına dair belge, ailesinin gelir durumunu gösteren belge ve kyk başvuru formuyla kredi başvurusunda bulunabilir öğrenciler.

Öğrencilere kyk kredisi vermediğiniz takdirde internetten başka kredi ve borç bulma yöntemlerine gidip başlarını sıkıntıya sokabilirler. O yüzden doğru ve güvenilir adresler aracılığı ile acil kredi desteği konusunda yardımcı olunması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.acilkredi.gen.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir