KYK Kredilerini Toptan Kapatmak

KYK kredi borçlarımı toptan kapatmak istiyorum,KYK kredi borcu yapılandırma ve diğer bilgiler..Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilere verilen öğrenim ve katkı kredilerinin geri ödemeleri öğrenim süreleri dolduktan sonra kredileri alan öğrenciler tarafından yapılmakla yükümlüdür. İlgili geri ödemeler T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile şubelerden, internet bankacılığı üzerinden yada şube atm’ lerinden yapılmaktadır. Öğrenciler tarafından kredilere toplu ödeme şeklinde geri ödeme yapılarak erken ödeme indirimi almaları sağlanabilmektedir. Öğrencilerin normal öğrenim süresi boyunca almış oldukları öğrenim veya katkı kredisinden doğan borçların tamamını normal öğrenim sürelerinin bitim tarihinden itibaren birinci yıl içerisinde geri ödeme yaparlar ise Anapara üzerinden değil fakat Türkiye İstatistik Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlarından doğan borçlanmalarından %30,normal öğrenim süresinin bitiminden itibaren ikinci yıl içerisinde eğer öğrenci toplu geri ödeme gerçekleştirir ise %20 oranında erken ödeme indiriminden yararlanabilmektedir. İlgili indirimler Anapara üzerinden sağlanamayacağından öyle ciddi anlamda bir tutar indirimi söz konusu değildir. Eğer öğrencinin normal öğrenim süresi biteli üç yıl olmuş ise kredilere  toplu geri ödeme yapması durumunda dahi bu erken ödeme indirimlerinden yararlanamamaktadır.

KYK

KYK

Eğer öğrencinin normal öğrenim süresi bitmiş ve üzerinden  1 veya 2 yıl geçmiş bu yıllar içerisinde öğrenci  öğrenim görürken almış olduğu öğrenim yada katkı kredilerini toplu bir şekilde geri ödemek isterse KYK’nun 444 19 61 numaralı çağrı merkezini arayarak kredisine  toplu ödeme yapacağını belirterek indirimli borç miktarını öğrenebilir. Öğrenilen indirimli tutar T.C.Ziraat bankasının herhangi bir şubesine öğrencinin adı,soyadı,T.C.kimlik numarası belirtilerek ilgili ödeme gerçekleştirilebilir. Ancak ilgili ödemeleri yaparken şubede saatlerce sıra beklemek istemezseniz daha kolay bir yolu olan T.C.Ziraat bankasına ait internet bankacılığı aracılığı ile Yap-Eğitim-Yurtkur-Kredi Ödemeleri- kısımlarına sırası ile tıklayarak fatura bilgileri yazan yerin alt kısmına T.C. kimlik numaranızı girerek ödemek istediğiniz herhangi bir taksiti seçip ilgili tutarı çağrı merkezinden öğrendiğiniz indirimli tutar ile değiştirin ve böylelikle ödemenizi toplu olarak gerçekleştirin.

Yada şube ATM’lerinden ödeme işlemleri-eğitim ödemeleri-yurtkur-kredi ödemeleri- çıkan taksitlerden herhangi birini seçerek ödeme tutarı alanındaki rakamı elle düzeltip çağrı merkezi aracılığı ile öğrendiğiniz indirimli toplu ödeme tutarını yazın ve ödemeyi yapın butonuna basın. İşleminiz tamamlanmıştır. Böylelikle hiç sıra beklemeden ve toplu indirimden yararlanarak kredi ödemeleriniz yapmış olmaktasınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir