KYK.GEN.TR

KYK TELEFON

KYK yurt, burs ve katkı kredisi başvurularını, mevcut yurdunda ki kalma süresini normal sürecinde öğrenimi tamamlayamanyan ve uzatmak isteyen öğrenciler hariç, kendi resmi sitesinden almakta ve sonuçlarını yine aynı şekilde sitesinden sorgulatmaktadır.

  Ancak kurumun da belirttiği gibi daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan ya da internet üzerinden istediği bilgiye erişemeyen öğrenciler bölge müdürlüklerinden bilgi temin edebilmekteler.

  Bunların yanı sıra başta da belirtildiği üzere normal öğrenim süreci içerisinde öğrenimini tamamlayamayan be yurtta kalma sürelerini uzatmak isteyen öğrenciler ilgili yurdun müdürlüğünce başvuru yapabilmektedirler.

  Bu işlemleri kolaylaştımak için KYK resmi sitesi üzerinde bir harita sistemi kurmuş olup, öğrenciler harita üzerinden bilgi almak istedikleri müdürlüğün il/ilçesini seçerek adres ve telefon bilgilerine ulaşabilmektedirler. Ek olarak başvuru detayları kısmında ise yurtlar için ayrı,  kredi ve burslar için ayrı olmak üzere KYK  Ankara’da yer alan iki genel müdürlüklerinin de telefon adres ve faks numaraları bilgilerine ulaşmak mümkündür.

YURTLAR için;

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü

Yurt İdare ve İşletme Dairesi Başkanlığı

Kıbrıs Cad. No:3 Kurtuluş/ANKARA

Mail Adresinizi Giriniz:

Tel: 0 (312) 430 17 80 Genel Müdürlük (pbx)

Faks: 0 (312) 430 15 66

 

Krediler için;

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü

Kredi Dairesi Başkanlığı

Cemal Gürsel Caddesi No:61 Cebeci/ANKARA

 Tel: 444 19 61 (Çağrı Merkezi Tel. No)

Faks: 0 (312) 363 69 86

Mail Adresinizi Giriniz:

Tags:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar

KYK Portal Aramalar

KYK.GOV.TR