KYK Wifi Giriş ve Çıkış Sorunları

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtları, öğrencilerin bilgiye çok daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşması için yurtlara wifi hizmeti sunmuştur. Bu kablosuz internet hizmetleri sayesinde öğrenciler bulundukları her yer de günün her anından internete girebilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt müdürlükleri öğrencilere wifi şifresi vermektedir. Bu şifre işlemleri ile sisteme giriş yapılmaktadır. KYK Wifi şifrelerinin alınması için öğrencilerin yurda kayıtlı olması gerekir.

kyk wifi çıkış yapma linki

Kredi ve Yurtlar Kurumu wifi şifresi yurt müdürlükleri üzerinden hemen alınabilmektedir. Daha sonra internet giriş ana sayfası üzerinden bu şifre ile internete giriş yapılır. İnternet hizmetlerinin aralıksız olarak devam edebilmesi için bu sayfanın kapatılmaması önerilir. Şifrenin kaybolmaması da çok önemlidir. Çünkü internet hizmetleri wifi üzerinden saatlik olarak satın alınabilmektedir. Satın alınan internetin şifresinin kaybolması durumunda öğrencilerin para vererek yeniden şifre alması gerekmektedir.

Şifre işlemlerinden sonra giriş parolasının değiştirilmesi gerekir. Bu sayede öğrencilerin bilgisayarlarının korunurluğu artar. Ayrıca internet parolası başkasının eline geçse bile giriş şifresini kimse bilemeyeceği için güvenlik artmış olur.

Öğrencilerin almış olduğu bu şifreler ile internete girişi esnasında birtakım sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar genelde internetin yavaşlığı ile ilgili sorunlardır. Öğrencilerin internet hesaplarındaki internet saat haklarının gereksiz yere kaybolmaması için mutlaka sistemden çıkış yapmaları gerekir. Yani internet ile işin bitmesi durumunda sistemden çıkış yapılmalıdır.

Wifi şifresinin alınması sırasında ödenecek olan ücretler kullanılacak olan internetin saati ile alakalıdır. Bu fiyatlar genede yurt müdürlükleri tarafından belirlenir. Öğrenciler genelde kalabalık yurtlar internet hızından şikayet etmektedir. Bunun nedeni de çok fazla öğrencinin aynı anda interneti kullanmasıdır. İnternet kullanıcılarının az olduğu saatlerde internet hızı daha da gelişmektedir. Wifi şifrelerinin kesinlikle başka öğrenciler ile paylaşılmaması gerekir. Belirlenen internet giriş şifresinin de zor tahmin edilen ve en az 6 haneli olması gereken bir kombinasyondan oluşması gerekir. Bununla birlikte internet giriş şifresinde belirlenen kombinasyonların soru işareti veya sembol içermemesi gerekir. Büyük veya küçük harfler ile yapılan kombinasyonlar geçerli olmaktadır. Öğrenciler, aylık bütçelerinde zorlanmamaları için bu tarz önlemler alması çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir