Kyk Yurt Değiştirme İçin Dilekçe

Eğitim ve öğretimine devam eden öğrenciler için KYK yurt imkanı tanıyor. Öğrenciler öğrenim süreleri boyunca yurtta kalabiliyorlar. Kyk, ilk yurt başvurusu yapan öğrencinin eğitim göreceği il yada ilçeye uygun olarak fiyatlandırma ve dağılım yapmaktadır. Ayrıca, kyk öğrencilerin kazandıkları yurt imkanlarının devamlılığını sağlamak amacı ile yurt nakil işlemleri de sunmaktadır. Bu imkandan yararlanmak için öğrenciler kyk yurt değiştirme için dilekçe vermek zorundadırlar. Bu işlemi yapmak için ise, Kyk’nın resmi internet sitesine girmeniz yeterli olacaktır.

Yurt nakil talebinde bulunmak isteyen öğrenciler başvurularını bulundukları bölgeye ait kyk sitesinden online olarak nakil başvurularını yapabilirler. Nakil yapmak isteyen öğrenciler için öncelikli durumlar da mevcuttur. Bedensel engel, okula mesafe,kardeş durumu öncelikli durum olarak belirlenmiştir. Bu ayrıcakların bulunduğu öğrencilere öncelik tanınacaktır. Bunun yanı sıra, nakil isteyen öğrenci, nakil istediği yurttaki yatak sayısına göre işleme alınacaktır. Eğer siz de yurt değiştirme için dilekçe yazmak istiyorsanız aşağıda gösterdiğimiz şekilde dilekçenizi yazabilirsiniz.

…/…/2015

…….Yurt Müdürlüğüne

….Yurt Müdürlüğünde barınmaktayım.  …….nedenlerinden dolayı …..yurt müdürlüğüne naklimin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Ad-Soyad

İmza

 

Kaynak: kyk portal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir