KYK Yurt Wifi Şifresi Değiştirme

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler, kablosuz internet hizmeti alma hakkına sahiptir. Bu internet paketleri, yurt müdürlüklerinden alınan şifreler ile elde edilmektedir. Yurt müdürlüklerinden alınan şifreler ile birlikte cep telefonlarından, tabletlerden ve bilgisayarlardan internete girilebilmektedir. KYK yurt şifre işlemlerinin yapıldığı yerler, yurt içerisindeki internet kafeler de olabilmektedir. Şifrenin ilk alınmasının ardından güvenlik açısından değiştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra eski şifre imha edilmelidir. KYK Wifi hesabı şifresinin değiştirilmesinde uyulması gereken bazı kurallar vardır.

KYK Şifre Değiştirme

 

Bunlar; Wifi şifresi en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Ayrıca alınan şifre içerisinde en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir.

Kablosuz internet şifresi özel karakterler ve Türkçe’ ye özgü harfler (ı,i,ö,ü,ş vs.) içermemelidir. Şifrenizi unutmamanız için bir yere not almanızda fayda vardır. Aksi durumda yurt internet şifresinin yeniden yurt müdürlüklerinden alınması gerekmektedir. wifi.kyk.gov.tr adresinden bütün şifre işlemlerini yapabilirsiniz. Şifre girilen sayfanın açık bulundurulmasında ise fayda vardır.

One comment on “KYK Yurt Wifi Şifresi Değiştirme
  1. engin dedi ki:

    Şifre değiştir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir