Limited Şirketlerinde Vergi Kaçırma

Devletim tüm hizmetlerini eksiksiz vermesi için vergi ödemelerini düzenli olarak yapmak zorundayız. Dolaysız ve dolaylı adı altında 2 çeşit yoldan vergi ödemesi yapmaktayız. Dolaysız vergi maaşlarımızdan sunduğumuz vergi olarak adlandırılır. Dolaylı vergi ise işletmelerin ödediği maliye ye bağlı şirketlere zorunlu tutulan vergi dalıdır.

maalesef şahıs şirketlerinde olduğu gibi sıklıkla karşılaşılan bir durum halini aldı. Vergi kaçırmak riskli bir iştir ve ciddi maddi manevi yaptırımları vardır. Hemen bu vergi kaçırılan yolları size örnekler ile anlatalım ve daha net şekilde algılayacaksınız.

Gerçekte mal ve hizmet alınmamış olmasına rağmen alınmış gibi faturalandırmak ya da dışardan fatura almak, şirket parasını kasada gösterip harcayan kişiler de bulunmaktadır. Ayrıca son zamanlarda şirket tek kişi adına açılıyor ve birden fazla aynı işi o noktadan işi tek bir kayıt numarası üzerinden yapılma yoluyla vergi kaçırılması da arttı.

 

Siz siz olun vergi ödemelerine dikkat edin ve vergi kaçırmayın. Yoksa gerek hapis cezası gerek ise ağır maddi cezalar ile karşılaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir