Manav Dükkanı Açmak

Manav dükkanı açmak isteyen kişilerin belediyeler ve bağlı bulunulan ticaret odaları üzerinden birtakım prosedürleri düzenlemesi gerekir. Manav dükkanı açabilmek için ilk olarak esnaf olmak gerekir. Esnaf olmak için de Esnaf Odası Birliği onaylı bir belge ve sertifikaya sahip olmak söz konusudur.

Manav Dükkanı Nasıl Açılır?

Bu belgelerin sağlanması ile birlikte manav dükkanı açılacak olan alanın belirlenmesi ve dükkanın mal sahibi üzerinden anlaşma sağlanması aşamalarına geçilir. Manav açacak kişilerin dükkanı satın alması veya kiralamasının ardından isim hakkı veya diğer işlemleri belediyeler üzerinden yapması gerekir. Manav dükkanı açan kişilerin her gün taze ve sağlıklı bir şekilde meyve – sebze alabilmesi için bir hal ile anlaşma sağlaması gerekir.

Manav Mevye sebzeleri Toptan Nerelerden Alınır?

Çünkü buradan alınan ürünler daha taze ve sağlıklı olmaktadır. Ayrıca toplu bir şekilde alındığı için de maliyet bakımından hesaplı olmaktadır. Halden alınan sebzelerin taze ve güvenli olmasına da dikkat edilmelidir. Bununla birlikte manav dükkanı açılacak olan yerde başka manavların olup olmamasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede gelir ve popülerlik seviyesi düzenlenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir