Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi çekmek pek çok kişinin başvurmakta olduğu son derece fonksiyonel ve çözüm odaklı bir uygulama olsa da hizmet karşılığı olarak talep edilmekte olan faiz ödemelerinin haricinde bir de dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi ekstra yükümlülükler getirilmesi kullanıcılar açısından gereksiz külfet olmaktadır. zaten maddi açıdan sıkışık olan ve kredi almayı kendilerine bir umut ışığı olarak gören kişilerden tahsil edilmek istenen paranın tutarı ne olur ise olsun tamamen fuzuli ve gereksiz bir gider olduğu için bu sürece dahil olmak isteyen hemen hemen herkes masrafsız kredi veren bankalar aramaktadır.

Bankacılık sektörü tüm dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde de son derece hızlı bir şekilde gelişen ve rekabet şartları da günden güne artan bir piyasaya sahip olduğundan dolayı bu alanda çalışmakta olan her bir banka daha da ön plana çıkmak ve mevcut olan müşteri portföyünü olabilecek en yüksek seviyeye çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır. Bu aşamada yazımızın başında belirttiğimiz gibi müşterilerin talepleri arasında masrafsız kredi alma hizmeti bulunmakta olup, mevcut olan rekabet şartlarında bu durumu değerlendirmek isteyen pek çok banka bulunmakta ve talebe cevap verecek çalışmalar geliştirmektedirler.

Bu noktada alınmakta olan masrafların temel dayanağının verilen şube hizmetleri olduğunu ve hizmetler azaldıkça hatta tamamen ortadan kalktığında söz konusu giderlerin de biteceği bilinmektedir. Bu kapsamda bankaların tümünün geliştirmekte olduğu şubesiz bankacılık uygulamaları üzerinden alınacak olan kredilerden ekstra bir masraf talebi gerçekleşmemekte ve pek çok kişi gereksiz paralar ödemeden kredi alma olanağı yakalamaktadır. Bu konuda verilen hizmetler açısından en çok dikkat çeken uygulama N Para olmakta ve hiçbir şekilde dosya masrafı ya da kredi tahsis ücreti gibi ödemeler talep etmemektedir. Bu yerin dışında bahsi geçen kapsamda hizmet veren bazı bankalar şunlardır;

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halk Bank,
 3. Denizbank,
 4. ING Bank,
 5. Odeabank,
 6. Akbank,
 7. Vakıf Bankası,
 8. HSBC Bank,
 9. Finans Bank,
 10. İş Bankası,
 11. Garanti Bankası,
 12. Yapı Kredi Bankası ve
 13. Türkiye Ekonomi Bankası’dır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir