Muvafakatname Nedir, Muvafakatname Örneği

Muvafakatname nedir? Muvafakatname en kaba tabirle bir izin belgesidir. Yasal olarak düzenlemeler için gerekli olan, konu üzerinde ortaklığı bulunan kişilerin her biri tarafından alınan izin belgesidir.

Muvafakatname örneğini yazımızın sonunda ekleyeceğiz. Muvafakanname nedir, biraz daha açalım isterseniz. Muvafakatnamae, örneğin evliyken mevcut evinizi satmak istediniz. Yeni yapılan düzenlemelerde, taşınmaz mülklerinizi evliyken eşinizin izni olmadan satış işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bu satıştan haberi olduğunu belirten yazılı, resmi düzenlemelere uygun bir belge almanız gerekir. Muvafakatname nerelerde zorunludur. Muvafakatname, yazımızın başında da belirtiğimiz gibi, izin alınması gereken her durumda zorunludur. Ortak sahip üzerinden alınan yazılı izin, tam olarak olmasa da, bir anlamda feragatnamedir. Boşanmış ailelerin çocuklarına pasaport alırken, 18 yaşını doldurmamaıl çocuklarda resmi spor müsabakalarına katılmalarında, taşınmaz mülk devirlerinde, ev, arsa, araba satışlarında kısacası pek çok durumda yapılması zorunludur. Son dönemlerde, parekende mağazacılık sektöründe bile, iş yeri sahipleri, çalışan personellerinden muvafakatname talebinde bulunuyorlar. Bu, örneğin mesaiye kalabilecekleri, haftasonları çalışabilecekleri gibi durumlarda kullanılmak üzere bir izin belgesi yerine geçiyor.

Muvafakatname nedir sorusunu açıkladığımıza göre, muvafakatname örneği verelim. Muvafakatname hazırlarken ve imzalarken pek çok şeye izin vermiş olabiliyorsunuz. Ayrıntısıyla okuyup, anlamadan hiç bir belgeyi imzalamamanızı öneririz.

ÖRNEKTİR:

Belge Tipi (Tapu/Keşif) : …………..

Arazinin Bulunduğu Yer (İl-İlçe-Bucak-Köy) : …………..

Mevkisi : …………..

Ada No : …………..

Parsel No : …………..

Toplam Alan (m2) : …………..

 

 

 

Hissedarı olduğum/olduğumuz yukarıda özellikleri yazılı arazimi/arazimizi …./…./…. tarihinden …./…./…. tarihine kadar tarımsal amaçlı olarak kullanmak üzere aşağıda bilgileri bulunan hissedarımıza/müştereğimize muvafakat veriyorum/veriyoruz. …. /…./….

 

 

Muvafakat Veren Hissedarların

Adı Soyadı: …………..

TC Kimlik No : …………..

Baba Adı : ………….

Doğum Tarihi : ………….

Hisse Oranı : ………….

Hisse Miktarı (m2) : ………….

İmza : ………….

 

 

Muvafakat Alan Hissedarın

Adı Soyadı

TC Kimlik No:

Kendi Hisse Oranı

Kendi Hisse Miktarı (m2)

Parselde Kullanacağı Toplam Hisse Miktarı (m2)

İmza

 

 

Yukarıdaki bilgilerin doğruluğu tasdik olunur. ……/……/……

 

 

…………… …………… Köy/Mahalle Muhtarı

Adı Soyadı

İmza/Mühür

 

 

…………… …………… Aza

Adı Soyadı

İmza/Mühür

 

 

* Her parsel için ayrı ayrı doldurulacak ve hisseli araziler için kullanılacaktır. Hisse oranı belli olmayan araziler için doldurulduğunda bütün müştereklerin muvafakati alınacaktır. Arazinin bulunduğu Köy Muhtarı ve Aza tarafından onaylanacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir