Ne Kadar Yakar Hesaplama

Aracınız ne kadar yakar hesaplaması yapmak için, meşakkatli bir, süreç atlamanız gerekiyor. İnternet sitelerinde, hesaplama butonları bulunuyor. Fakat, bu sitelerde hesaplama yapabilmek için, istenilen verilerden en az iki tanesi bulunması gerekiyor. Ne kadar yakar hesaplaması yapmak için gerekli verileri kısaca açıklayalım;

1- Deponuzu kapağa kadar yakıtla doldurun,
2- Günlük kilometre sayacınızı sıfırlayın,
3- 100-200 km yada daha uzun yol yaptıktan sonra aynı benzincide aynı pompada deponuzu tekrar kapağa kadar doldurun ve litre değerini not edin.
4- Otomobilinize bindiğinizde günlük km değerini not edin.
5- Aldığınız yakıtın litre fiyatını not edin.
Tüm verileri topladıktan sonra, internet sitelerinde yer alan tablolara giriş yapabilirsiniz. Böylece 100 km’ de kaç kuruş yakıt tükentiğinizi ve 1 km yolun size ne kadara mal olacağı gibi bilgilere ulaşabileceksiniz.

Aracınız ne kadar yakar hesaplaması ile uğraşmak istemiyorsanız, aracığı satın aldığınız kişi ya da yerden araçla ilgili bilgilendirme alabilirsiniz. Galeriler doğru bilgi aktarırken, aracının satışını yapacak olan kişi, bu konuda size yanlış bilgilendirme yapabilir. Aracınızın 100 km’de ne kadar yaktığını hesaplamak ile uğraşmak istemezseniz de, pek çok internet sayfasında, araç modellerine göre, yapılmış hazır hesaplamalara bakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir