O SES TÜRKİYE ELNUR İNANILMAZ PERFORMANS

O Ses Türkiye yarışmasında favoriler arasında gösterilen Elnur Hüseynov son bölümdeki performansıyla yine herkesi büyülemeyi başardı. Georges Bizet’in Carmen operasından bilinen Habenera aryasını çok güzel bir şekilde seslendiren Elnur seyircinin beğenisini topladı.Y arışmanın ilk gününden bu yana performansları büyük bir merakla bekleniyor.

Elnur Hüseynov Kimdir?

Azerbeycanlı şarkıcı 3 mart 1987 tarihinde doğmuştur.1992 yılında konservatuarda piyano eğitimi almaya başlamıştı.1999’da Bakü’ye yerleşen Elnur tıp okumaya başlamış, ancak bir yıl sonra müzik eğitimine geri dönmüştür. Eğitimi hala devam etmektedir. Çeşitli şarkı yarışmalarına katılarak birincilik ödülünü almıştır.Azerbeycan’ın Eurovisiona ilk kez katıldığı 2008 yılında yarışmada ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştır.Yarışmayı 8.olarak tamamlamıştır.

O ses Türkiye’de sergilediği performansıyla dört jüri üyesi de kendisine dönmüş ve o Ebru Gündeş’in takımında olmayı tercih etmiştir. Yarışma da finale doğru yaklaşılırken Elnur’un söyleyeceği şarkılar ve birinci olup olmayacağı merak edilmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir