Ömss İle Atanacakların Nakil Hakkı Ne Kadar

Ömss İle Atanacakların Nakil Hakkı ne kadar? Oldukça fazla sorulan bu soruya açıklık getirmek istiyoruz. Ömss ile atanacak olanların nakil hakkı 5 yıl ile sınırldır. Yani, yönetmeliğin 33. maddesi gereğince memur ve hizmetliler yer değiştirme talebinde bulunabilmek için en az 5 yıl görev yapmış olmaları gerekmektedir. Yer değiştirmeler hizmet üstünlüğüne göre yapılacak. Eğer Ösmm ile atanacak olanlar il içinde yer değişikliği yapmak isterlerse de en az 3 yıl görev yapmak zorunda kalacaklar.

Ömss ile atanacakların nakil hakları MAZERET ile de mümkün. Yani, engellinin atanacağı yerde kendisinin veya eşinin, çocuklarının tedavisinin mümkün olmadığı ispat edilirse bu şekidle nakil isteme hakkına sahip olacaklar. Bu naklin gerçekleşmesi için ise Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden son 6 ay içinde sağlık kurulu raporu alınması gerekmektedir. Ancak bunu belgelemek Ösmm ile atanan kişinin istediği yere naklinin gerçekleşeceği anlamına da gelmiyor. Eğer sağlık raporu alınmışsa engellinin tedavisinin gerçekleşeceği bir hastanenin olduğu ile de tayini çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir