On Sekiz Yaş Altı Kredi Kartı Alma

Kredi kartı günümüz ekonomik ve ticari dünyası için büyük kolaylıklar sunan fonksiyonel bir hizmettir. Gelişen teknoloji sayesinde artık pek çok işlem kredi kartları ile yapılırken nakit para kullanımı da oldukça azalmıştır. Bunlarla birlikte kredi kartı kullanımını tercih edilebilir kılan diğer özellikleri ise taksitli alışveriş olanağı ve bankaların sunduğu oldukça büyük kolaylıklar sağlayan kampanyalardır. Tüm bu hizmetler sayesinde kredi kartları iktisadi hayatımızda paranın yerini almış ve hatta paradan daha kullanışlı bir hal almıştır.

Bahsi geçen tüm bu sebeplerden dolayı kredi kartı talepleri son derece artış göstermiştir. Milyonlarca kişi aktif olarak kredi kartı kullanırken daha milyonlarcası da kredi kartı almak için başvuru süreci içerisinde bulunmaktadırlar. Kredi kartının sunduğu olanaklardan faydalanmak isteyen kişiler kart edinmek adına başvuru yaparken, bankalar da bu başvuruları değerlendirme sürecine almaktadır. Çünkü bankaların her kredi kartı talebine olumlu cevap vermesi mümkün değildir. Bankalar kredi kartı vereceği kişilerde belli başlı özellikler aramaktadır. Çünkü bankalar da hizmet sunarken kendileri açısında da karlılık esasına uygun hareket etmekte ve kar edemeyeceklerini düşündükleri kişilere kredi kartı vermemektedirler.

18 Yaşından küçükler kredi kartı alabilir mi

Bankaların kredi kartı talebini değerlendirirken en çok önem verdikleri hususlardan biri de başvuru yapan kişinin yaşıdır. Çünkü kredi kartı almak için olması gerek yaşın alt sınırı on sekizdir. Başka bir deyiş ile on sekiz yaşının altında olan kişiler kredi kartı sahibi olamazlar. Bu kural diğer tüm kurallara oranla en kati olanıdır ve bahsi geçen bu kuralın esnetilmesi mümkün olmayıp sadece on sekiz yaşının üstünde olan kişiler kredi kartı alma olanağına sahiptir.

Ancak on sekiz yaşın altında olan bir kişinin ille de kredi kartı kullanması gerekiyorsa bunun için bir çözüm olanağı mümkündür. Bu çözüm olanağı ise reşit olmayan kişinin, bankanın aradığı şartlara sahip bir kişinin adına ek kart kullanmasıdır. Söz konusu kartın başvurusu reşit kişi tarafından yapılmalıdır. On sekiz yaşının altında olan kişi ancak bu şekilde kredi kartı sahibi olma olanağı bulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir